Ulice

Nowy objazd Wisłostrady tuż nad brzegiem Wisły

Ulice

Nowy objazd Wisłostrady
Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.plNowy objazd Wisłostrady

Dzień wcześniej niż zapowiadał wiceprezydent miasta drogowcy otworzyli nowy objazd tunelu Wisłostrady. Prowadzi on między innymi przez bulwary wiślane.

- Objazd już udostępniono kierowcom - poinformował po godzinie 14.00 reporter tvnwarszawa.pl, Dawid Krysztofiński.

Jak jechać?

W kierunku Żoliborza samochody pojadą bulwarami wiślanymi. Zjadą na nie za mostem Poniatowskiego. Na Wisłostradę dostaną się z powrotem na wysokości ulicy Karowej. Trasa objazdu prowadzi częściowo przez budowaną stację metra Powiśle.

Ze względów bezpieczeństwa, na objeździe obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Nie będą nim mogły jeździć samochody ciężarowe.

W stronę Mokotowa kierowcy pojadą starą trasą Wisłostrady, czyli Wybrzeżem Kościuszkowskim. Kierowcy, podążający w kierunku Wilanowa, mają po drodze tylko jedną sygnalizację świetlną.

Bez tunelu przez cztery miesiące?

Zastępcze trasy maja służyć kierowcom nawet przez cztery miesiące. To pierwsze szacunki odnośnie czasu, jaki jest potrzebny na wypełnienie pustki pod jezdnią tunelu Wisłostrady, która powstała po awarii na budowie II linii metra.

W piątek na specjalnej konferencji prasowej przedstawiciel konsorcjum budującego II linię metra poinformował, że pustka pod tunelem jest głęboka na kilka metrów i występuje na odcinku 60 metrów.

Natrafili na ciek wodny

W nocy z 13 na 14 sierpnia, podczas prac na budowie stacji II linii metra Powiśle, budowniczowie natrafili na ciek wodny. Stacja została zalana, woda wymyła m.in. grunt pod tunelem Wisłostrady. Ruch w tunelu został zamknięty. Zdaniem ekspertów problem pojawił się w związku z tzw. kurzawką.

bf/mz

Pozostałe wiadomości