Nowe światła w Rembertowie. Pomogą dotrzeć do szkoły

Warszawa

Będą nowe światła przy PaderewskiegoZDM
wideo 2/3

Drogowcy rozpoczęli budowę sygnalizacji świetlnej przy szkole podstawowej nr 217 w Rembertowie. - Spodziewamy się, że nowe światła zaczną działać w ciągu najbliższych kilkunastu dni - zapowiadają.

Placówka znajduje się przy ulicy Paderewskiego 45. O budowie sygnalizacji w tym miejscu zdecydowali sami mieszkańcy w budżecie partycypacyjnym. Na projekt ten głosowało ponad 500 osób.

Jedne światła powstaną na przejściu dla pieszych przez Paderewskiego, za przystankiem autobusowym w kierunku stacji kolejowej Warszawa Rembertów. Drugie - za przystankiem autobusowym w kierunku Sadów Rembertowskich.

Dostosowane do natężenia ruchu

"Obecnie trwają prace związane z układaniem okablowania. Przed nami instalacja słupów, masztów, wysięgników, na których zawisną sygnalizatory oraz sterowników" - informują pracownicy Zarządu Dróg Miejskich.

Zaniepokojonych mieszkańców okolicy zapewniają, że po zakończeniu robót zniszczona obecnie na potrzeby prac nawierzchnia i zieleń zostanie odtworzona.

Nowa sygnalizacja będzie działać w systemie akomodacji. Co oznacza, że długość świateł będzie dostosowana do natężenia ruchu. Do świateł zostanie dostosowana też nowa organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania, wraz z oznakowaniem.

CZYTAJ TAKŻE O OTWARCIU ULICY MARSA

Utrudnienia z powodu remontu na MarsaMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

kw/r/jb