Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Nowe miejsca parkingowe i krótszy buspas na Pradze

Warszawa

fot. Tagreo.pl/tvn24.pl

Drogowcy razem z wykonawcą metra szykują kolejne zmiany w rejonie budowanej stacji metra Dworzec Wileński. Zniknie fragment buspasa na ul. Wileńskiej, z kolei na ul. Konopackiej przybędzie miejsc parkingowych.

Budowa stacji metra na Pradze sprawiła mieszkańcom okolic pl. Wileńskiego sporo kłopotów. Zniknęły miejsca parkingowe, pojawił się za to kłopot z dojazdem do domu. – Organizację ruchu można jeszcze poprawić – uważa Michał i pisze na warszawa@tvn.pl o konkretnych propozycjach.

Internauta apeluje

Internauta apeluje, żeby zlikwidować fragment buspasa na ul. Wileńskiej przy skrzyżowaniu z ul. Rzeszotarskiej. - Z buspasu nikt nie korzysta, bo ruch i tak jest minimalny, a kierowcy autobusów wolą skręcać szerszym łukiem w prawo - argumentuje. Michał proponuje także zlikwidować zakaz parkowania po zachodniej stronie ul. Konopackiej i zmianę organizacji ruchu na ul. Rzeszotarkiej. - W al. Solidarności powstały nowe miejsca parkingowe, ale ruch na ul. Rzeszotarskiej w kierunku al. Solidarności jest tylko dla autobusów i uprawnionych. Kierowcy muszą więc ryzykować, albo jechać przez Szwedzką - tłumaczy.

Urzędnicy się zgadzają

Propozycje internauty przekazaliśmy do biura miejskiego inżyniera ruchu. Z odpowiedzi, jakie do nas dotarły z pewnością ucieszy się nie tylko Michał.

1. na ul. Wileńskiej w rejonie ul. Rzeszotarskiej zostanie zlikwidowany buspas, co pozwoli na przywrócenie miejsc parkingowych.2. na ul. Konopackiej zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu, która pozwoli na parkowanie pojazdów na chodniku.3. nie widzę możliwości zmian w organizacji ruchu na ul. Rzeszotarskiej – istniejąca czasowa organizacja ruchu ma na celu uprzywilejowanie transportu zbiorowego.

"Zmian jest więcej"

Okazuje się, że Michał był jedną z wielu osób, które proponowały podobne zmiany. – Po spotkaniach z mieszkańcami zdecydowaliśmy się na wprowadzenie kilku korekt – tłumaczy Janusz Galas, miejski inżynier ruchu. Jak dodaje, od początku utrudnień związanych z budową metra na Pradze, takich zmian było dużo więcej. – Najczęściej są to niezauważalne przez ludzi zmiany w sygnalizacji świetlnej. Tych było najwięcej – tłumaczy.

- Zmiany na ul. Konopackiej już zostały wprowadzone. Do środy zmienimy także organizację ruchu na ul. Wileńskiej – zapowiada Mateusz Witczyński, rzecznik spółki AGP, wykonawcy budowy centralnego odcinka.

par