Nowe buspasy gotowe. Niespodzianki i utrudnienia dla kierowców

Nowe buspasy na Wale Miedzeszyńskim
Nowe buspasy na Wale Miedzeszyńskim
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plNowe buspasy na Wale Miedzeszyńskim

Drogowcy wyznaczyli nowe buspasy na moście Poniatowskiego i Wale Miedzeszyńskim. Mają usprawnić od poniedziałku przejazd komunikacji miejskiej, ale kierowcy samochodów osobowych muszą się przygotować na spore utrudnienia i uważnie patrzeć na nowe znaki.

Zmiany w ruchu zapowiadały już w ubiegłym tygodniu władze miasta. Mają obowiązywać od poniedziałku 23 lutego, ale już teraz kierowcy powinni się z nimi zapoznać i przygotować na niespodzianki.

Buspasy na Wale Miedzeszyńskim

Na Wale Miedzeszyńskim powstały dwa nowe buspasy.

- Jeden na odcinku od Zwycięzców do mostu Poniatowskiego. Ma działać w dni powszednie w godz. 7-10 - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Ale na kierowców czekają dodatkowe ograniczenia. W tych samych godzinach wjazd na most Poniatowskiego z Wału Miedzeszyńskiego będzie przeznaczony tylko dla komunikacji miejskiej. – Dla tych, którzy jadą Wałem Miedzeszyńskim od strony ulicy Zwycięzców znak informujący o tym fakcie został umieszczony bardzo wysoko zaraz za mostem. Kierowcy aut mogą go nie zauważyć i siłą przyzwyczajenia wjeżdżać na przeprawę – zaznacza Zieliński.

– Zgodnie z tymi znakami kierowcy będą musieli jechać Wałem Miedzeszyńskim i później Wybrzeżem Szczecińskim co najmniej do mostu Świętokrzyskiego. Gdy będą próbowali przedostać się na lewy brzeg tą przeprawą, to może to spowodować ogromne utrudnienia dalej - na Tamce – ostrzega reporter tvnwarszawa.pl.

Wjazd na most tylko dla komunikacji
Wjazd na most tylko dla komunikacjiTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Na Wale Miedzeszyńskim powstał też buspas od mostu Poniatowskiego do Łazienkowskiego - będzie funkcjonował w godz. 15-19 od poniedziałku do piątku. Ale tutaj też kierowcy muszą przygotować się na pewną nowość. - Został on wytyczony na lewym pasie – zaznacza Zieliński. Jak tłumaczą władze Warszawy, dzięki temu autobusom będzie łatwiej wjechać w al. Stanów Zjednoczonych.

Buspasy na moście

Kolejne buspasy powstały na moście Poniatowskiego. - Ten od ronda Waszyngtona do Al. Jerozolimskich ma działać w godz. 7-10, od poniedziałku do piątku - wyjaśnia Zieliński.

Jak pisaliśmy w sobotę, pas dla autobusów powstał także na odcinku od ronda de Gaulle’a do zjazdu na Wał Miedzeszyński (będzie działał tylko w szczycie popołudniowym od godz. 15 do 19). Drogowcy malowali go w ciągu dnia, a kierowcy stanęli w ogromnym korku. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

Trzeba przygotować się na korki

Wszystkie nowe bupasy mają zacząć działać od najbliższego poniedziałku. – Kierowcy samochodów powinni przygotować się na to, że staną w korkach – ostrzega Zieliński.

Władze miasta postanowiły wyznaczyć buspasy, by usprawnić ruch autobusów tam, gdzie skierowano objazdy komunikacji miejskiej na czas wyłączenia z ruchu mostu Łazienkowskiego.

Most zamknięty, komunikacja na objazdach

W związku z zamknięciem mostu Łazienkowskiego po pożarze trasy niektórych linii autobusowych zostały zmienione. Zmiany dotyczą linii: 138, 141, 143, 151, 182, 188, 411, 502, 514, 520, 523, 525 i N25.

Główny ciężar komunikacji miejskiej "wziął na siebie" most Poniatowskiego. ZTM, by usprawnić ruch pasażerski, przywrócił znaną z wakacji linię tramwajową 77, kursującą od ronda Wiatraczna do pl. Narutowicza. Od czwartku ZTM skierował tam więcej składów, tramwaje kursują też częściej. W związku z tym ZTM zlikwidował linię nr 8.

Schemat zmianZTM

ran

Pozostałe wiadomości