Nowa tablica pomoże pasażerom znaleźć informacje

Warszawa

ZTMNowa tablica na Dworcu Wschodnim

"Pasażerowie korzystający z pętli przy Dworcu Wschodnim mają lepszy dostęp do informacji" – informuje Zarząd Transportu Miejskiego. Wszystko dzięki nowej tablicy LED, którą zamontowano na ścianie budynku Punktu Obsługi Pasażerów przy ul. Lubelskiej.

Pasażerowie znajdą na niej aktualną datę, godzinę i komunikaty dotyczące bieżącego funkcjonowania komunikacji miejskiej.

Niebawem mają pojawić się też dodatkowe funkcje. "Na tablicy wyświetlane będą informacje o tym, jakie linie autobusowe zatrzymują się przy poszczególnych peronach" – zapowiada ZTM.

Pomogą niepełnosprawnym

Tablica to nie wszystko. Zarząd przypomina, że na Dworcu Wschodnim stacjonują pracownicy udzielający pomocy osobom z niepełnosprawnościami, którzy chcą skorzystać z komunikacji. Są dostępni dla pasażerów na po stronie pętli przy ulicy Lubelskiej.

W wrześniu informowaliśmy o nietypowym zdarzeniu w rejonie Dworca Wschodniego. Pewien mężczyzna nie zdążył wsiąść do autobusu linii 169 odjeżdżającego z pętli. Stanął przed pojazdem i domagał się wpuszczenia. Kierowca nie chciał tego zrobić.

Ruszył, a niedoszły pasażer zaczął iść tyłem przed maską autobusu blokując drogę. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT:

Blokował przejazd autobusu
warszawa@tvn.pl

kw/b