Ulice

Nowa przeprawa połączy Ursus z krajową "2"

Ulice

fot. targeo.pl/TVN24

Bardzo dobra informacja dla mieszkańców Ursusa. Już na wiosnę najprawdopodobniej będą mogli skorzystać z nowego wiaduktu nad torami kolejowymi, który połączy dzielnicę z ul. Poznańską, czyli drogą krajową nr 2.

W ramach inwestycji, którą na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wykonuje firma Pol-Dróg Warszawa, zostanie przebudowana ul. Gierdziejewskiego oraz wybudowany zostanie wiadukt nad torami kolejowymi.

- Prace trwają od wiosny 2011 roku. Obecnie wykonujemy montaż latarni, montaż podpór pod wiadukt oraz budujemy chodniki i ścieżki rowerowe - informuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka GDDKiA. Drogowcy planujuą zakończenie prac w marcu tego roku. - Pamiętać należy, że potem są jeszcze odbiory techniczne - pokreśla jednak Tarnowska.

Inwestycja budowana jest w ramach powiązania komunikacji terenów przyległych do trasy S8 Konotopa- Powiązkowska.

Uwaga na utrudnienia

W związku z pracami od środy kierowcy jeżdżą zmienioną organizacją ruchu. Ulica Gierdziejewskiego została zwężona na wysokości skrzyżowania z ul. Leszczyńskiego. Ruch w obydwu kierunkach odbywa się częściowo po chodniku. Ponadto, dla jadących od strony torów kolejowych został wprowadzony zakaz skrętu w prawo w ul. Leszczyńskiego ( kierowcy muszą jechać prosto do ul. Czerwona Droga).

Na ul. Leszczyńskiego od ul. Konotopskiej do ul. Gierdziejewskiego został wprowadzony ruch jednokierunkowy. Dodatkowo, wyjeżdżając z ul. Leszczńskiego w ul. Gierdziejewskiego kierowcy muszą skręcić w prawo w stronę ul. Czerwona Droga.

su/par

Pozostałe wiadomości