Przygotuj się na:

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2019

W najbliższy weekend wielu mieszkańców Warszawy będzie odwiedzać groby. Podpowiadamy, jak dotrzeć na cmentarze, gdzie spodziewać się zmian i utrudnień oraz którędy pojadą linie cmentarne.

Nocny przejazd rolkarzy. 24-kilometrowa trasa przez Śródmieście i Mokotów

Warszawa

Night Skating / Google MapsRolkarze wyjadą w czwartek na ulice

Rolkarze wyjadą w czwartek wieczorem na warszawskie ulice. Po raz drugi w tym roku odbędzie się impreza Night Skating. Będą utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej w Śródmieściu i na Mokotowie.

Początek imprezy zaplanowany jest na godzinę 20.30. Rolkarze spotkają się przed pomnikiem Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Stamtąd w kolumnie wyruszą na trasę. Jak zawsze, będą mieli do dyspozycji całą szerokość jezdni w danym kierunku.

Rolkarze będą przemieszczali się dalej ulicami: Nowym Światem - Alejami Jerozolimskimi - Marszałkowską - przez plac Konstytucji - Waryńskiego - Puławską - Bukowińską - aleją Wilanowską - Wiertniczą - Czerniakowską - Gagarina - Belwederską - Alejami Ujazdowskimi - przez plac Trzech Krzyży - Nowym Światem - Krakowskim Przedmieściem.

W sumie pokonają dystans 24 kilometrów. Impreza powinna zakończyć się około godziny 23.

Jak ostrzega Zarząd Transportu Miejskiego, na trasie przejazdu mogą występować chwilowe zatrzymania w ruchu autobusów i tramwajów.

Trasa przejazdu rolkarzy
Google Maps

Ósmy sezon

Otwarcie sezonu nastąpiło 13 kwietnia. Czwartkowy przejazd będzie drugim w tym roku.

Nightskating Warszawa to cykl nocnych przejazdów na rolkach głównymi ulicami. Organizatorem jest Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie POLSKATER, a celem - popularyzowanie jazdy na rolkach i wrotkach jako sportu dla wszystkich, niezależnie od wieku.

Po raz pierwszy impreza odbyła się 9 czerwca 2011 roku. Na starcie stanęło wówczas 273 uczestników. Z biegiem czasu rosła popularność przejazdów. W 2016 roku padł rekord - w jednej z edycji wydarzenia udział wzięło 7303 rolkarzy.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o powrocie Masy Krytycznej:

Masa Krytyczna znowu na ulicachTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

kk/pm