Ulice

Nocny pościg przy rondzie Dmowskiego

Ulice

[object Object]
Akcja na rondzie DmowskiegoKarol Kobos / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Dwóch obywateli Gruzji próbowało uciec podczas rutynowej kontroli na drodze. Policjanci rozpoczęli pościg, w wyniku którego zatrzymali mężczyzn. - W środę będą przesłuchiwani, kierowca prawdopodobnie usłyszy zarzuty - informują funkcjonariusze ze śródmiejskiej komendy.

Akcja miała miejsce około północy. - W okolicy ronda Dmowskiego stoi kilka radiowozów policji i dwa cywilne auta, jedno z nich uderzyło w donicę - informował dziennikarz tvnwarszawa.pl Karol Kobos.

Kierowca nerwowy

O zdarzenie zapytaliśmy policjantów. - Funkcjonariusze zatrzymali skodę do rutynowej kontroli, której powodem był po prostu stłuczony tylny reflektor. Kierowca zatrzymał się, ale był bardzo nerwowy - informuje Robert Koniuszy, oficer prasowy komendy rejonowej w Śródmieściu.

- Kiedy usłyszał, co jest przyczyną zatrzymania, odpalił samochód i zaczął uciekać Alejami Jerozolimskimi - dodaje.

Pościg pieszy

Funkcjonariusze rozpoczęli pościg. - Samochód zjechał z drogi i uderzył w słupki. Mimo to, Gruzini próbowali dalej uciekać pieszo - opisuje policjanci.

Bezskutecznie - zostali zatrzymani.

Obaj mężczyźni, jak stwierdza Koniuszy, byli trzeźwi. Są w rękach policji. W środę mają być przesłuchani. - Kierowca auta prawdopodobnie usłyszy zarzut z artykułu 178b, czyli niezatrzymanie się do kontroli. Grozi za to do pięciu lat pozbawienia wolności - informuje nasz rozmówca.

Nowe wątki w sprawie

W środę po przesłuchaniu dwóch obywateli Gruzji Robert Koniuszy, oficer prasowy komendy rejonowej w Śródmieściu podał: - Dzisiaj zatrzymani nie usłyszą zarzutów, wciąż zbieramy materiał dowodowy. Sprawa jest w toku, ponieważ pojawiły się nowe wątki.

Funkcjonariusze wyjaśniają między innymi pochodzenie przedmiotów znalezionych w samochodzie, które prawdopodobnie zostały skradzione - poinformowała policja.

kw/mś

Pozostałe wiadomości