Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Nocne frezowania w al. Poniatowskiego

Warszawa

fot. ZDM

W ciągu trzech najbliższych nocy drogowcy wymienią nawierzchnię alei Poniatowskiego. Podróżujący w tym czasie muszą liczyć się z utrudnieniami, ale nie będą musieli zmieniać trasy.

Nocne frezowania to kolejne etapy prac w ramach "Pakietu Euro 2012", czyli doraźnych remontów okolic Stadionu Narodowego. Do tej pory drogowcy skupiali się na chodnikach - wymienili te wokół ronda Waszyngtona i w alei Poniatowskiego. Teraz zabiorą się za nawierzchnię jezdni tej alei.

Na pierwszy ogień pójdzie odcinek od wieżycy mostu do łącznicy w stronę ronda. W nocy z czwartku na piątek remontowany bedzie kolejny: od łącznicy północnej do wieżycy mostu. W piątek nowy asfalt zyska łącznica południowa. Północna tego nie potrzebuje, bo została niedawno przebudowana przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

Przejazd z utrudnieniami

Prace będą się odbywać w godzinach od 22.00 do 5.00. Kierowcy nie będą musieli omijać mostu Poniatowskiego, bo drogowcy puszczą ruch przewiązkami.

To nie koniec prac. Na wymianę nawierzchni czeka rondo Waszyngtona. Odbędzie się ona po zakończeniu robót tramwajowych w tym rejonie.

js