Nocna "szklanka" na ulicach. Dwa karambole w Śródmieściu

Warszawa

Mateusz Dolak / tvnwarszawa.plKarambol nad rondem Czterdziestolatka

Trudne warunki atmosferyczne powodowały kolizje na ulicach. W niedzielę wieczorem w okolicy ronda Czterdziestolatka doszło do karambolu. Podobne zdarzenie miało miejsce też przy Arkadii.

W poniedziałek rano policja podała, że na wiadukcie nad rondem Czterdziestolatka, po godzinie 20 doszło do zderzenia hondy, skody, volkswagena i jeepa.

- Mandatem za niedostosowanie prędkości do warunków na drodze ukarany został kierowca jeepa. Chwilę wcześniej niemal w tym samym miejscu była kolizja peugeota z oplem. Tam mandat w wysokości 220 zł dostał kierowca. Także za to samo wykroczenie - poinformowała nas Ewa Sitkiewicz z sekcji prasowej stołecznej komendy.

Pierwszą informację o stłuczce otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Szklanka na ulicach! Na wiadukcie nad Rondem Czterdziestolatka zderzyło się dziewięć aut. Stoją na awaryjnych. Unikajcie wiaduktu, jedźcie dołem" – ostrzegała Katarzyna, Reporterka 24.

Jak mówił reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz, aut przybywało z każdą minutą. – Mam informację o 16 pojazdach – dodał chwilę przed godziną 21.

Na miejscu był też Mateusz Dolak z tvnwarszawa.pl. – Pracowały dwa zastępy straży pożarnej i policja. Samochody nie zostały mocno uszkodzone, nie było też osób rannych – mówił.

Karambol w al. Jana Pawła II

Do podobnego zdarzenia doszło w al. Jana Pawła II, na wiadukcie kolejowym. – Między ul. Broniewskiego a rondem "Radosława" zderzyło się około 11 samochodów – informował Węgrzynowicz.

- Po popołudniowym deszczu nastąpił spadek temperatury. Jezdnie zostały oblodzone i warunki na drogach były bardzo trudne – dodał.

Policja potwierdziła obydwa zderzenia. – Prosimy kierowców o zachowanie wyjątkowej ostrożności na drogach – informowała Ewa Sitkiewicz z wydziału prasowego KSP.

Zderzenie w al. Jana Pawła II
Gosia / Kontakt 24

Posypywarki na ulicach

W niedzielę wieczorem na ulice wyjechały 164 posypywarki Zarządu Oczyszczania Miasta. "Od godz. 19:55 zabezpieczają jezdnie przed śliskością zimową. Akcja potrwa co najmniej 3 godziny i obejmie ponad 1400 km stołecznych ulic" – informował dyspozytor ZOM.

kw/sk