Ulice

"Niezidentyfikowany obiekt" zatrzymał budowę ronda

Ulice


Rondo na skrzyżowaniu Wólczyńskiej i Arkuszowej dawno powinno już być oddane. Wciąż jest tam jednak plac budowy. Mieszkańcy denerwują się na długie objazdy. Zapytaliśmy ZDM, dlaczego prace się przedłużają.

Budowa ruszyła na początku listopada i zakończyć się miała tuż przed świętami. Tymczasem końca prac wciąż nie widać, podobnie jak pracowników na budowie.

– Najbardziej poszkodowani są mieszkańcy. Żeby dojechać do metra Młociny, trzeba jechać 10-kilometrowym objazdem przez Wóycickiego. Rozumiem, że można dwa miesiące wytrzymać, ale jak my, mieszkańcy, widzimy jak posuwają się prace na budowie, to ręce opadają – pisze na swoim profilu na tvnwarszawa.pl internauta el34.

Dodatkowym problemem jest rozjeżdżanie przez samochody ciężarowe małej uliczki Rokokowej.

– Większość ruchu została skierowana w małą, jednokierunkową uliczkę Rokokową, na której obowiązuje zakaz wjazdu samochodów powyżej 3,5 tony. Nikt nie przestrzega przepisów, droga jest tak rozjechana, że za chwilę będzie się nadawała tylko do generalnego remontu – alarmuje el34.

Napierw niezidentyfikowany obiekt...

Co pokrzyżowało szyki drogowcom?

- Znaleźliśmy niezidentyfikowany obiekt w ziemi – mówi Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

I zaraz wyjaśnia: - To przyłącze, które ktoś kiedyś samowolnie zrobił. Trzeba było je prawidłowo podłączyć, zinwentaryzować i wykonać całą robotę papierkową.

... a teraz śnieg

Prace utknęły też z powodu pogody.

– Ruszą, gdy tylko grunt będzie ciepły. Zapowiadane na najbliższe dni ocieplenie, jest krótkotrwałe i nie oznacza, że zmarznięty grunt stanie się na tyle plastyczny, że da się na nim budować – mówi rzecznik.

Jak dodaje, na miejscu będą prowadzone tylko drobne roboty.

Aktualny termin oddania inwestycji to koniec kwietnia. Przebudowa skrzyżowania pochłonie 3 miliony złotych.

Proponowane objazdy

Objazdy proponowane przez ZDM na czas budowy:

1. Pułkowa-Trasa Mostu Marii Skłodowskiej-Curie-Nocznickiego,

2. Arkuszowa-Estrady-Wólczyńska-Wóyckiego-Pułkowa.

wp/mz

Źródło zdjęcia głównego: el34 /warszawa@tvn.pl

Pozostałe wiadomości