Nieprawidłowo zaparkowane auto zablokowało tramwaje

Warszawa

Beztrosko zaparkowane auto spowodowało kilkuminutowe zatrzymanie tramwajów na Nowowiejskiej. O sytuacji poinformował nas reporter24 Lindeby.

Do zatrzymania doszło na ulicy Nowowiejskiej w pobliżu placu Zbawiciela.

Informacje potwierdził rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz. - Tramwaj musiał się zatrzymać o 14.50, na sześć minut. Był to tramwaj linii numer 10 jadący w kierunku Wyścigów. Na szczęście kierowca się pojawił i sam usunął blokujące auto - przekazał Dutkiewicz.

Statystyki

To nie pierwszy taki przypadek w tym miejscu. Ale rzecznik Tramwajów Warszawskich pociesza, że ogólna skala zjawiska się zmniejsza. W roku 2017 przypadków, gdy tramwaje zostały zastawione przez nieprzepisowo stojące auta, było 42, tymczasem w 2018 - 36. Średni czas wstrzymania ruchu nie przekracza 15 minut, a całe zjawisko dotyczy tylko czterech z ponad 25 linii tramwajowych.

Jak wynika z informacji przekazanych przez Dutkiewicza, do zatrzymań dochodzi przy placu Zbawiciela i przy dwóch ulicach na Pradze w okolicy pętli Kawęczyńska i Stalowa. W większości przypadków samochody są usuwane w ciągu kilku minut.

Opłata nakładana na kierowcę za przyjazd holownika wynosi kilkaset złotych, a kierowca wstrzymujący ruch tramwajów musi liczyć się także z mandatem nałożonym przez straż miejską.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o kierowcy, któremu skończyło się paliwo i przez to blokował ważną trasę:

Korek w al. Prymasa Tysiąclecia
Lech Marcinczak / tvnwarszawa

mp/b