Nielegalnie przechodzą przez tory. "Będą dodatkowe zabezpieczenia"

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plPrzechodzą przez tory

Kolejarze zapowiadają, że w Międzylesiu powstaną dodatkowe zabezpieczenia, by piesi nie mogli przechodzić przez tory w niedozwolonych miejscach.

O problemie pisaliśmy już w sobotę, a także w poniedziałek rano. Wraz z początkiem budowy tunelu w rejonie ulic Żegańskiej i Zwoleńskiej, przez tory kolejowe w niedozwolonym miejscu przechodzi wiele osób. Jak relacjonował reporter tvnwarszawa.pl, najbliższe przejście jest około 200 metrów dalej, ale jest słabo oznakowane.

Dodatkowe zabezpieczenia

Do tych problemów odnieśli się kolejarze, a dokładnie PKP Polskie Linie Kolejowe. - Za bezpieczeństwo na terenie budowy odpowiada wykonawca, firma Strabag, działająca na zlecenie samorządowego inwestora - zastrzega Maciej Dutkiewicz, rzecznik PKP PLK.Ale dodaje: - Niezależnie od tego, przedstawiciel PLK rozmawiał z wykonawcą i wspomoże go dodatkowymi zabezpieczeniami, aby uniemożliwić przechodzenie przez tory w miejscach niedozwolonych.

Ulotki z mapką

Pracownicy PKP PLK sprawdzili przejścia w sąsiedztwie budowy, mają też przekazać inwestorowi oraz wykonawcy sugestie dotyczące oznakowania i wygrodzenia newralgicznych miejsc.

- Dodatkowo zarządca infrastruktury przygotowuje akcję informacyjną. Rozdawane będą ulotki z mapą oraz informacją, jak bezpiecznie przekroczyć tory w czasie trwania tej inwestycji – zapewnia Dutkiewicz.Jak dodaje, Straż Ochrony Kolei skierowała również patrol w rejon budowy. Funkcjonariusze będą pouczali pieszych i kierowali do bezpiecznego przejścia na peron. - W najbliższych dniach nie będą wystawiać mandatów karnych. Osoby będą pouczane i kierowane do wyznaczonego bezpiecznego przejścia – zaznacza Dutkiewicz.

Problemy pieszych w Międzylesiu
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Zamknięty przejazd

19 czerwca budowa tunelu pod nasypem kolejowym w Międzylesiu weszła w decydującą fazę. Zamknięto przejazd przez tory kolejowe. Dopiero za tydzień zostanie otwarta tymczasowa przeprawa w Aninie. Razem z przejazdem zamknięta została też ulica Żegańska, między Patriotów a Pożaryskiego.

W przyszłości na wysokości urzędu dzielnicy Wawer i ulicy Dworcowej powstanie rondo i przejście podziemne. Jednak do czasu ukończenia budowy tunelu w listopadzie przyszłego roku, mieszkańcy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu.

Zamknięty fragment Żegańskiej można objechać ulicami Pożaryskiego, Kajki oraz Patriotów do przejazdu w Radości.

Dochodzi do niebezpiecznych sytuacji
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

ran/r