Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Ulice

Niedziela z multikulti na Świętokrzyskiej

Ulice

archiwumKolorowa parada przejdzie przez miasto

Koncerty, wystawy i pokazy. W niedzielę w centrum odbędzie się uliczny festiwal. Z ruchu wyłączona będzie Świętokrzyska od Nowego Światu do Jasnej.

"Wielokulturowe Warszawskie Street Party to festiwal uliczny wszystkich mieszkańców Warszawy, których różnorodne pochodzenie składa się na barwną mozaikę kulturową, często niedostrzeganą czy niedocenianą w codziennym pośpiechu" - opisują organizatorzy.

I tłumaczą, że założeniem festiwalu jest prezentacja - poprzez sztukę, zwłaszcza muzykę i taniec - kultur mniejszości narodowych i etnicznych.

"Jedną z głównych wartości tego wydarzenia jest fakt, że w jego przygotowanie zaangażowanych jest wiele organizacji i instytucji promujących kultury społeczności mniejszościowych i imigranckich oraz osoby bezpośrednio się z nich wywodzące, chcące zaprezentować swoje tradycje szerokiej publiczności" - tłumaczą na stronie wydarzenia.

ZOBACZ PROGRAM IMPREZY

Utrudnienia

Około godz. 12.00 na pl. Bankowym rozpocznie się parada, która przejdzie ulicami: Senatorska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska. Dwie godziny później, ul. Świętokrzyskiej zamieni się miasteczko festiwalowe, a ulica pomiędzy Nowym Światem a Jasną będzie wyłączona z ruchu drogowego przez cały dzień.

Trasa paradymateriały organizatora

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego autobusy linii: 107, 111, 116, 180, 222, 503 pojadą objazdem: Al. Jerozolimskie – Marszałkowska.

Z kolei linie 518 i N44 będą kursowały ul. Królewską, a linie nocne N14, N16, N64 i N66 (w kierunku Dworca Centralnego) pojadą ulicami: L. Kruczkowskiego – Książęca – Nowy Świat – Al. Jerozolimskie. Linie N14 i N64 jadące w kierunku krańców Olesin i Choszczówka od skrzyżowania ulic Jasnej i Świętokrzyskiej zostaną skierowane na ulice: Jasna – Zgoda – Krucza – Al. Jerozolimskie – Bracka – Książęca – L. Kruczkowskiego – Tamka i dalej swoją trasa.

Od ok. godz. 12.00- w przypadku braku przejazdu - również autobusy innych linii oraz tramwaje mogą być skierowane na objazdy.

Tak wyglądało Wielokulturowe Street Party:

Wielokulturowe Street Party
Wielokulturowe Street PartyMarcin Gula /tvnwarszawa.pl

kz/r

Źródło zdjęcia głównego: archiwum

Pozostałe wiadomości