Niebezpieczne skrzyżowania w Warszawie. Policja podsumowuje

targeoNajniebezpieczniejsze skrzyżowania

W 1121 wypadkach zginęły 62 osoby, a 1263 zostało rannych. Policja podsumowała miniony rok na stołecznych ulicach. W niechlubnym rankingu prym wiodą Al. Jerozolimskie i skrzyżowanie Powstańców Śląskich z Maczka.

W 2014 roku najwięcej wypadków (138) wydarzyło się w grudniu. Najtragiczniejszy okazał się jednak listopad. W tym miesiącu na stołecznych drogach życie straciło 10 osób. Zdecydowanie najostrożniej kierowcy jeździli w lutym. Drogówka odnotowała wtedy 54 wypadki i jedną ofiarę śmiertelną.

Policjanci policzyli też jaki jest najniebezpieczniejszy dzień tygodnia. Statystycznie o wypadek najłatwiej we wtorek. We wtorki miało miejsce 200 wypadków, z 215 rannymi i 15 ofiarami śmiertelnymi.

Jeżeli chodzi o godziny, to najczęściej kierowcy zderzali się, (324 razy) w popołudniowym szczycie, w godzinach 14.00 – 18.00.

Najniebezpieczniejsze ulice

W zestawieniu ilości wypadków najgorzej wypadają stołeczne arterie. Pierwsze dwa miejsca są takie jak przed rokiem. Najwięcej wypadków (35) wydarzyło się w Al. Jerozolimskich. Drugie miejsce, 34 wypadki, 3 zabitych, zajmuje ulica Puławska. Przed rokiem pozycja trzecia należała do Górczewskiej, która w tym roku jest poza pierwszą, niechlubną, piętnastką. Jej miejsce zajęła al. Solidarności, na której doszło do 29 wypadków z jedną ofiarą śmiertelną.

Powody, dla których ulice te plasują się tak wysoko wyjaśniał Piotr Jakubczak ze stołecznej drogówki. - To długie ciągi komunikacyjne, przez co jest więcej uczestników ruchu i zwiększa się prawdopodobieństwo zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że do Warszawy przyjeżdżają użytkownicy, którzy nie znają miasta – tłumaczył policjant.

Wypadek w Jerozolimskich:

Wypadek w Al. Jerozolimskich
Wypadek w Al. JerozolimskichArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Najniebezpieczniejsze skrzyżowania

W minionym roku najniebezpieczniejsze było skrzyżowanie Powstańców Śląskich z Maczka. Policjanci odnotowali 5 zdarzeń w których zginęła jedna osoba, a 5 zostało rannych.

Kolejne miejsce zajmuje skrzyżowanie Marszałkowska – Królewska na którym doszło do 4 wypadków. Pierwszą trójkę zamyka Szyszkowa – Rebusowa, gdzie w 4 wypadkach rannych zostało 10 osób.

Na siódmym miejscu w policyjnych statystykach umieszczono skrzyżowanie ul. Broniewskiego i Krasińskiego. W kwietniu ubiegłego roku toyota śmiertelnie potrąciła tam 10-letniego chłopca.

Wypadek na Broniewskiego
Wypadek na BroniewskiegoArtur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.pl

Z kolei na ósmy miejscu znalazło się skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. Anielewicza. W sierpniu ubiegłego roku doszło tam do wypadku z udziałem dwóch autobusów.

Tak wyglądało zderzenie mercedesa i autobusów
Tak wyglądało zderzenie mercedesa i autobusówoognet.pl

Najniebezpieczniejsze okazały się w 2014 roku ulice Śródmieścia w 137 wypadkach ranne zostały 154 osoby, a 5 straciło życie. Jednak najtragiczniejsze wypadki miały miejsce na Mokotowie, gdzie zginęło 7 osób.

Najmniej wypadków (7) miało miejsce na Wilanowie. Zginęły tu jednak dwie osoby. Z zerowym bilansem ofiar zamknął się 2014 rok w Wesołej i Rembertowie.

wp//ec

Źródło zdjęcia głównego: targeo

Pozostałe wiadomości