Niebezpieczne manewry, wyprzedzał skręcający autobus

Warszawa

Kierowca próbował wyprzedzić autobus Kontakt24
wideo 2/2

Najpierw próbował wyprzedzić autobus tuż przed skrzyżowaniem, kiedy się nie udało - ponowił próbę. Za drugim razem niebezpieczny manewr wykonał podczas skrętu autobusu. Kierowcę nagrał Reporter24.

Jak twierdzi autor nagrania, sytuacja miała miejsce w środę rano na ulicy Saskiej, tuż przed skrzyżowaniem z aleją Waszyngtona.

Autobus linii 147 wysadzał pasażerów na przystanku Adampolska, który znajduje się około 200 metrów od skrzyżowania. Do stojącego autobusu dojeżdżało czarne auto. Jego kierowca, postanowił wyprzedzić pojazd komunikacji miejskiej tuż przed skrzyżowaniem, w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz.

Kiedy znalazł się na wysokości autobusu, "147" ruszyła. Kierowca samochodu osobowego nie miał możliwości dokończenia manewru, bo autobus dojechał do sygnalizacji i zatrzymał się na czerwonym świetle. W efekcie, czarny samochód znalazł się na pasie ruchu przeznaczonym do jazdy w przeciwnym kierunku. Sprytny kierowca osobówki postanowił jednak się cofnąć i grzecznie ustawić się w kolejce do skrętu w lewo.

Kiedy na sygnalizatorze światło zmieniło się na zielone, autobus ruszył. Osoba kierująca autem osobowym musiała się jednak śpieszyć, bo postanowiła ponownie przekroczyć linię ciągłą i zjechać na sąsiedni pas ruchu. Tym samym - jak widać na nagraniu - audi próbowało wyprzedzić autobus linii 147 na środku skrzyżowania, stanowiąc bardzo duże zagrożenie dla kierowców jadących w przeciwnym kierunku.

md