Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

"Nie wszyscy z powrotem czekali do ostatniej chwili"

Warszawa

TVN24Powroty do domu po świątecznym weekendzie

Ostatni dzień świątecznego weekendu na drogach upłynął spokojnie - podsumowuje policja. Największe korki na trasach wjazdowych do stolicy były między godz. 15:00 a 19:00.

- Było kilka dni na powrót. Nie wszyscy czekali do ostatniego dnia. W niedzielę największy ruch był między 15:00 a 19:00 godz. Później stopniowo malał - poinformował wieczorem Tomasz Oleszczuk z biura prasowego komendy stołecznej policji.

Korki w Łomiankach i Jankach

Korki tworzyły się m.in. w Łomiankach. Tu kierowcom starali się pomóc policjanci, którzy kierowali ruchem.

Podobnie było na południu Warszawy. Tam też ruch po południu był duży, a kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami.

SPRAWDŹ SYTUACJĘ NA POLSKICH DROGACH NA TVN24.PL

Akcja "Znicz"

W ciągu ostatnich kilku dni policja naliczyła ponad 300 kolizji oraz 40 wypadków. Zginęła 1 osoba, 44 zostały ranne. Funkcjonariusze zatrzymali także ponad 100 nietrzeźwych kierowców.

Sprawdź sytuację na drogach
TVN24

Co sprawdzają?

Od 31 października funkcjonariusze byli obecni na ulicach Warszawy i trasach wyjazdowych i wjazdowych do stolicy. Wzmożone kontrole były przeprowadzane również w podwarszawskich miejscowościach.

Policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

Zobacz korki z lotu ptaka
TVN24

band/par