Nie trzeba będzie schodzić pod ziemię, żeby dojść do przystanku tramwajowego

Ulice


Przy stacji metra Pole Mokotowskie trwają prace przy budowie naziemnych przejść prowadzących do przystanków tramwajowych. Remont ma się zakończyć w tym roku.

Jak podaje Zarząd Dróg Miejskich, o modernizację skrzyżowania apelowali mieszkańcy Mokotowa. "Ich głównym postulatem były naziemne dojścia do przystanków komunikacji miejskiej oraz nowe przejście na północnym wlocie skrzyżowania" - czytamy w komunikacie ZDM.

Roboty trwają od miesiąca

Poza przejściami, przy Polu Mokotowskim mają pojawić się dodatkowe przejazdy rowerowe, a kierowcy zyskają fazy do skrętu w lewo z alei Niepodległości w obu kierunkach. Zmodernizowana zostanie również sygnalizacja świetlna - drogowcy wyposażą ją w system automatycznej detekcji.

"Roboty w tym miejscu trwają od miesiąca. Wykonawca usunął już bariery, które oddzielały przystanki od ulicy oraz usunął starą nawierzchnię chodnika. Aktualnie prowadzone są prace brukarskie oraz kablowe" - podaje ZDM. Prace mają zakończyć się w tym roku.

Poprawią też sygnalizację

W alei Niepodległości prowadzone będą także działania związane z modernizacją 14 sygnalizacji świetlnych. Mają one być ze sobą skoordynowane, aby uzyskać efekt "zielonej fali". Powstaną także nowe przejścia dla pieszych, drogi dla rowerów i przejazdy rowerowe.

Jak zapewnia Zarząd Dróg Miejskich, poprawiona zostanie geometria skrzyżowań, a tramwaje uzyskać mają priorytet przejazdu. Realizacja prac zapowiadana jest na 2020 rok.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o podpisaniu umowy na zakup 213 tramwajów Hyundaia:

"To niezwykle ważne wydarzenie"Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

ab/pm

Źródło zdjęcia głównego: ZDM