Nie jest dobrze na dzień dobry. Wisłostrada i S8 stały w korkach

[object Object]
Lech Marcinczak o zderzeniach na Wisłostradzie i S8TVN24
wideo 2/4

To był trudny poranek dla warszawskich kierowców. Dwa wypadki miały miejsce na Wisłostradzie. - Najpierw osobowy ford wpadł w poślizg, potem renault zderzył się z autobusem miejskim linii 118 - informował reporter tvnwarszawa.pl. Były duże utrudnienia w kierunku centrum. Problemy występowały też na S8, gdzie doszło do dwóch kolizji.

Pierwsze zdarzenie na Wisłostradzie miało miejsce około godziny 5. - Kobieta jechała fordem, wpadła w poślizg i potem wjechała na skarpę, w krzaki. Szczęśliwie ominęła wszystkie latarnie, drzewa i kosze na śmieci, a jest ich tutaj bardzo dużo - opisywał Lech Marcinczak z tvnwarszawa.pl, który był na miejscu.

- Kobieta została przewieziona do szpitala - dodał.

Wypadek z autobusem

W związku z tym wypadkiem, na Wisłostradzie były utrudnienia w stronę centrum. Kierowcy jechali znacznie wolniej, a mimo to pół godziny później doszło do kolejnego wypadku. - O godzinie 5.37 doszło do zderzenia renault z autobusem miejskim linii 118 - powiedział nasz reporter. - Renault najpierw bardzo mocno uderzył w barierki, a potem w tył autobusu. Samochód miał mocno uszkodzony przód - dodał. Do szpitala zostały przewiezione dwie osoby: kierowca renault i jeden pasażer autobusu.

Korki na Wisłostradzie

Kierowcy jadący w kierunku centrum przez kilkadziesiąt minut musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami w kierunku Śródmieścia. - Początkowo zajęte były wszystkie trzy pasy Wisłostrady, ale miejsca wypadków można było powoli ominąć, co też kierowcy robili - opisywał Marcinczak po godzinie 6.

Natomiast chwilę po 7 Wisłostrada (do centrum) została na kilkanaście minut całkowicie zamknięta. - Służby usuwały wrak renault, stąd te utrudnienia - ostrzegał reporter tvnwarszawa.pl.

Dwie kolizje na S8

Wisłostrada to niejedyne miejsce, gdzie trzeba było borykać się z komunikacyjnymi problemami. Duże utrudnienia były też na trasie S8, na wysokości Broniewskiego. - Tam doszło do dwóch kolizji. W jednej brał udział TIR i samochód osobowy, w kolejnej trzy auta osobowe - informował Marcinczak.

- Zaczęło się od zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką na prawym pasie ruchu. Nikomu nic się nie stało, TIR uciekł z miejsca zdarzenia - mówił nasz reporter.

Jak dodał, z samochodu osobowego oderwał się kawałek plastiku. - Aby w niego nie wjechać, samochód osobowy, który jechał S8 gwałtownie zahamował i w tym momencie w jego tył wjechały dwa auta. Tak doszło do drugiej kolizji - relacjonował Marcinczak.

Informacje naszego reportera potwierdziła stołeczna policja. - Na trasie S8 mieliśmy zanotowane dwie kolizje, w bardzo bliskiej odległości, na wysokości Broniewskiego. W jednej brały udział dwa samochody, w drugiej trzy - powiedział nam Tomasz Oleszczuk z sekcji prasowej komendy stołecznej policji.

Jak dodał, były utrudnienia w kierunku Dworca Zachodniego. - Początkowo zablokowano dwa pasy, przez co korki tworzyły się aż do Głębockiej. Teraz [o 7.35- red.] uszkodzone samochody są ściągnięte na lewy pas i tylko on jest nieprzejezdny. Ale nadal są duże utrudnienia - ostrzegał.

Około godziny 11 na S8 i Wisłostradzie nie było już żadnych utrudnień.

[object Object]
Kolizja na trasie S8Rafał / Kontakt 24
wideo 2/2

kw/mś

Pozostałe wiadomości