Nie dał działki pod Górczewską, ucieka przed policją

Warszawa

fot. ZMID

Trzy budynki wciąż stoją na drodze do poszerzenia Górczewskiej. Okazuje się, że właściciel jednego z nich jest nieuchwytny i poszukiwany listem gończym w ramach międzynarodowego śledztwa. Jak zapewniają jednak tvnwarszawa.pl drogowcy, opóźnienia jednak nie będzie.

O problemie z przejęciem jednego budynku poinformowało "Życie Warszawy". Jego właściciel ma być poszukiwany w ramach międzynarodowego śledztwa. - Faktycznie, za właścicielem budynku przy Górczewskiej wysłany został list gończy - informuje w rozmowie z tvnwarszawa.pl Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Ale nie oznacza to, że drogowcy będą teraz czekać z założonymi rękami. - W związku z tym urząd wojewódzki ustanowi kuratora, który będzie przedstawicielem poszukiwanego. Budynek zostanie przejęty w trybie egzekucyjnym - tłumaczy.

Jeszcze dwa

Do poszerzenia ulicy niezbędne było pozyskanie 68 gruntów. Chociaż pod koniec września ZMID poinformował o przejęciu wszystkich, teraz w rozmowie z tvnwarszawa.pl rzeczniczka przyznaje, że brakuje jeszcze trzech, w tym wspomnianego przez "ŻW".

- W trybie egzekucyjnym zostanie przejęty jeszcze jeden budynek, którego właściciel nie chciał przekazać protokularnie - wyjaśnia Gajewska. - Natomiast właściciel trzeciego czeka na odnowę mieszkania zastępczego - dodaje.

Gajewska uspokaja, że nieruchomości zostaną przejęte. - Budynki, które zajmują grunt niezbędny do poszerzenia ul. Górczewskiej, należą do miasta, w związku z wydaną ostateczną decyzją lokalizacyjną - dodaje.

Bez opóźnień

Czy zatem inwestycji grozi opóźnienie? - Problem z przejmowaniem gruntów nie wpływa na tempo prac - uspokaja Gajewska. - Budynki są burzone systematycznie. Nie wszystkie na raz. W związku z tym wykonawca przebudowy nie musi wstrzymywać prac na czas przejmowania ostatnich gruntów - dodaje.

Wrzesień 2012

Inwestycja obejmuje przebudowę ul. Górczewskiej od pętli autobusowo-tramwajowej do granic miasta. Po przebudowie ulica będzie dwujezdniowa. Do dyspozycji kierowców będa trzy pasy ruchu w każdym kierunku od pętli do ul. Lazurowej oraz dwa pasy ruchu od ul. Lazurowej do granic miasta. Na skrzyżowaniu ulic Górczewskiej i Lazurowej zbudowane zostanie rondo. Ponadto wybudowana zostanie scieżka rowerowa po północnej stronie ulicy.

Szerszą Górczewską mamy, zgodnie z harmonogramem, pojechać we wrześniu 2012 roku.

su/mz