Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Nawet w weekend korek przez nowe rondo

Warszawa

fot

Kierowcy jadący Al. Jerozolimskimi nawet w weekend muszą się liczyć z dodatkowymi utrudnieniami. Od kilku dni, po otwarciu ronda na budowanym węźle Łopuszańska, tworzą się ogromne korki.

- Kłopoty kierowców związane są ze złym ustawieniem świateł. Zielone światło w Al. Jerozolimskich jest zbyt krótkie - tłumaczy Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Korek na Jerozolimskich

W sobotę rano sytuacja wyglądała tak samo, jak w czwartek i piątek. Długi sznur samochodów od strony Pruszkowa i centrum. - Al. Jerozolimskie stoją od Ryżowej w kierunku centrum, w drugą stronę korek sięga ul. Popularnej - wylicza Zieliński. To nic nowego, bo korki tworzą się w tym miejscu od chwili, gdy rondo zostało otwarte.

- Zdecydowanie z tym rondem jest gorzej niż było bez. Tragedia korek aż od Pruszkowa - skarżyli się zaraz po otwarciu internauci tvnwarszawa.pl.

W piątek sytuacja znów się powtórzyła. Urzędnicy jednak przekonywali, że minie kilka dni zanim kierowcy przyzwyczają się do nowej organizacji ruchu. - Z całą pewnością pierwsze dni po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu są trudne dla kierowców, bo muszą zorientować się, jak ona wygląda - przekonywała Agata Choińska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. - Nie wyciągajmy pochopnych wniosków, że rondo jest źle zorganizowane - apelowała.

Lepiej do końca roku?

Urzędnicy nie wykluczają też, że cykl świateł zostanie zmieniony. Przepustowość w tym miejscu ma się poprawić jeszcze w tym roku – gdy po przebudowie otwarty zostanie cały węzeł. Składać się będzie z dwóch estakad, ronda oraz "wanny" na poziomie -1.

fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot

ran/par