Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Na ulicach pustki, ale pada i jest ślisko

Warszawa

Lech Marcinczak/tvnwarszawa.plPusto na stołecznych ulicach

Opustoszały główne arterie i wylotówki ze stolicy. Warszawiacy wyjechali do rodzin albo siedzą za wielkanocnymi stołami. - Po mieście jeździ się wygodnie, ale trzeba uważać, bo pada i jest ślisko. Łatwo o poślizg przy braku uwagi - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak.

Spokojnie jest na Wisłostradzie, Trasie Łazienkowskiej, Wale Miedzeszyński i na stołecznych mostach. Słowem wszędzie tam, gdzie zwykle roi się od samochodów, nawet w weekendy.

- Po mieście jeździ się wygodnie, samochodów jest niewiele. Widoczna jest policja. Warto jednak nie wykorzystywać sytuacji i nie naciskać zbyt mocno na pedał gazu, bo pada a na ulicach jest ślisko - ostrzega reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Część osób już dzisiaj będzie wracała ze świątecznych wyjazdów, dlatego policja przestrzega, aby zachować zasady bezpieczeństwa. - Kierowcy powinni być trzeźwi, wypoczęcie, a przed podróżą sprawdzali stan techniczny swoich pojazdów - apeluje policja.

Mimo braku tłoku na stołecznych drogach nie wszyscy zakończyli swoje podróże szczęśliwie. Na Pradze Północ doszło do wypadku. Do szpitala trafiła poszkodowana kobieta w ciąży. Natomiast na trasie S8 na barierach ochronnych jazdę zakończył kierowca BMW.

Pusto na stołecznych ulicach | Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl
Pusto na stołecznych ulicach | Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl
Pusto na stołecznych ulicach | Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl
Pusto na stołecznych ulicach | Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl

Na co dzień kierowcy borykają się z korkami w Warszawie:

Korek przy rondzie ZesłańcówKontakt24
wideo 2/5

skw/b