Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Na S8 stali w wielkim korku

Warszawa

Lech Marcinczak, tvnwarszawa.plKorek na S8

Ogromne korki tworzyły się na trasie S8. Do weekendowych wjazdów swoje dołożyły dwie kolizje, do których doszło w Markach.

Na ulicy Piłsudskiego, około godziny 12.40 zderzyły się dwa auta: samochód ciężarowy i osobowy marki mercedes.

- Była to niegroźna kolizja, ale utrudnienia są spore, chociaż niekoniecznie spowodowane tą kolizją - mówił nam asp. Rafał Retmaniak z drogówki.

Po tym, jak służby uprzątnęły ślady pierwszej kolizji, na tej samej ulicy miała miejsce druga. Tym razem na wysokości numeru 200, niedaleko komisariatu policji. Zderzyły się tam dwa samochody: tir i osobówka. - Ten drugi samochód odjechał przed przyjazdem policji - podaje Retmaniak. I dodaje, że ciężarówka nie powoduje większych utrudnień, ponieważ stoi na poboczu.

- Pogoda się poprawiła, ludzie wyjeżdżają na działki, więc tworzy się korek. Problem pogłębia fakt, że w Markach trasa ma wąskie gardło - podsumowuje policjant.

- Korek zaczyna się od Ostródzkiej i ciągnie się przez Trasę Toruńską w kierunku na Białystok - relacjonował z kolei reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak.

Jak dodawał, w oczy rzuca się przede wszystkim sznur stojących w nim tirów. Lepiej w tej sytuacji radzą sobie samochody osobowe.

Korek na S8 | Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
Korek na Trasie Toruńskiej | Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
Korek na S8 | Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl

ms/r