Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Na Rozdrożu ma być wygodniej. Ostatnia szansa, by zgłosić pomysły

Warszawa

Urząd MiastaProjekt zmian na placu Na Rozdrożu

Wielkimi krokami zbliża się budowa wind na placu Na Rozdrożu. Wpływ na to, jak ma wyglądać cała przestrzeń placu mogą mieć mieszkańcy, którzy zgłoszą swoje pomysły.

Przystanki na Trasie Łazienkowskiej z placem Na Rozdrożu połączą windy - to już pewne. Drogowcy zapowiadają, że pojawi się przejście dla pieszych po zachodniej stronie Alej Ujazdowskich przez wlot Koszykowej, czyli w miejscu, gdzie aktualnie można przejść jedynie pod ziemią.

Uwagi przez tydzień

Prace nad projektem trwają, a swoje uwagi mogą zgłaszać mieszkańcy. Urzędnicy chcą się dowiedzieć, jak poprawić przystanki autobusowe, gdzie posadzić drzewa i krzewy, a także, gdzie powinny znaleźć się nowe ławki, ścieżki rowerowe i gdzie powinna zostać wymieniona nawierzchnia chodników.

Z przedstawionego projektu wynika, że drogi rowerowe zaplanowane są wzdłuż Trasy Łazienkowskiej na wysokości parku Ujazdowskiego, ale też w samych Alejach, przy jezdni w kierunku Mokotowa.

Wymieniony ma być również chodnik przy Szucha, a do tego zagospodarowany skwer, który się tam znajduje.

Uwagi do projektu można wysyłać adres: na konsultacje@zdm.waw.pl do 8 czerwca.

Jak już pisaliśmy, w miejscu fontanny planowany jest również pomnik Bitwy Warszawskiej. - Doprowadziliśmy do tego, że Rada Warszawy jednogłośnie, czyli i PO i PiS - wspólnie - podjęło decyzję wstępną o lokalizacji pomnika Bitwy Warszawskiej w Warszawie i teraz mam nadzieję, że to będziemy realizowali - powiedział w kwietniu minister kultury Piotr Gliński.

Problematyczne schody

Plac Na Rozdrożu i jego okolica to jedno z najmniej przyjaznych pieszym miejsc w stolicy. W ostatnich latach sytuację poprawiło wytyczenie naziemnych przejść przez Aleje Ujazdowskie i Szucha. Jednak brak wind prowadzących do przystanków na Trasie Łazienkowskiej oznacza, że rodzice z wózkami, osoby niepełnosprawne, czy podróżujący w dużym bagażem muszą zmierzyć się ze schodami.

ran/r

Z wózkami po schodach
Zdjęcia Artur Węgrzynowicz, montaż: Marcin Chłopaś