Na "czołówkę", a potem chodnikiem. Niebezpieczna jazda mercedesa

Warszawa

Kontakt24Mercedesem pod prąd

Jechał na "czołówkę", potem po chodniku, tuż przy pieszych. Nagranie kilku sekund jazdy kierowcy mercedesa na ul. Bronowskiej może zmrozić krew w żyłach.

Czasowe zwężenia ulic wymagają od kierowców większej rozwagi na drodze, odpowiedzialności za siebie, pasażerów i innych uczestników ruchu, szczególnie pieszych. Tego wszystkiego zabrakło kierowcy mercedesa, włączającemu się do ruchu na ulicy Bronowskiej w Wawrze.

Na nadesłanym przez naszego czytelnika nagraniu widać, jak mercedes zbyt późno wjeżdża na ulicę sprzed sklepu. Zainstalowana w aucie kamera pokazuje, że mimo spóźnionego manewru kierowca mercedesa sunie wprost na jadący z przeciwka samochód, aby w ostatnim momencie zjechać na lewo, na chodnik. Tuż przed idącymi nim dwie kobietami.

W wciągu kilku sekund nieodpowiedzialny kierowca, któremu "pewnie się bardzo spieszyło" spowodował zagrożenie na drodze dla kilku osób, w tym dla pasażera z nim jadącego.

Zachowujący anonimowość autor nagrania udostępnił je, ale nie zamierza informować o zdarzeniu policji. Jak twierdzi procedura wymaga składania zeznań na posterunku. - Samo udostępnienie filmu w serwisie społecznościowym spowodowało, że otrzymałem bardzo dużo negatywnych wiadomości - przyznaje.

skw/b