Ulice

Na czerwonym, przez przejście, rozganiając pieszych

Ulice

Niebezpieczny manewr kierowcy forda
Krzysztof / Kontakt 24Niebezpieczny manewr kierowcy forda

Kierowca forda zignorował sygnalizację świetlną, podwójną ciągłą i pojazd nadjeżdżający z naprzeciwka. Nie powstrzymało go nawet to, że na przejściu wciąż byli ludzie. Wszystko po to, by wyprzedzić autobus komunikacji miejskiej stojący na czerwonym świetle.

Nagranie niebezpiecznego manewru otrzymaliśmy na Kontakt 24 od Krzysztofa. Na filmie widzimy, jak kierowany przez niego pojazd zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych. Ci przechodzę w obu kierunkach. Nagle na przejście ze sporą prędkością wjeżdża osobowe auto. Jedna z kobiet, przestraszona, przyspiesza kroku.

Zarejestrowana przez kierowcę autobusu sytuacja miała miejsce w środę po południu na Woli. Przejście dla pieszych widoczne na nagraniu znajduje się na Górczewskiej w okolicy centrum handlowego Wola Park. W tej okolicy prowadzone są prace związane z rozbudową II linii metra, co powoduje zmiany w organizacji ruchu i częste korki.

"Często widzę niebezpieczne sytuacje"

W rozmowie z tvnwarszawa.pl pan Krzysztof powiedział, że to nie pierwszy raz, kiedy był świadkiem podobnych zdarzeń w tym rejonie.

- Na trasie linii 171 i 523, na całym odcinku, gdzie prowadzona jest budowa II linii metra, często widzę niebezpieczne sytuacje. To wygląda tak, jakby kierowcy w ogóle nie znali organizacji ruchu. Jeżdżą pod prąd, wymijają w niedozwolonych miejscach – opisywał.

Przyznał też, że nie zawsze ma włączoną kamerkę, która mogłaby zarejestrować takie wykroczenia.

kk/b

Pozostałe wiadomości