Na czerwonym, centymetry przed tramwajem. "Wyczyn" kierowcy dacii

Warszawa

facebook /Z kamerą wśród słoikówFilm nagrany przez kierowców

Ulicą Radiową jedzie autobus. Kierowca widząc czerwone światło zatrzymuje się. W tym momencie przemyka koło niego dostawcza dacia, niemalże ocierając się o skręcający tramwaj.

To kolejny już film, nagrany kamerą umieszczoną w miejskim autobusie, który trafił na fanpage "Z kamerą wśród słoików". – Chcemy pokazywać i piętnować negatywne zachowania na drogach – mówi Michał Pawłowski, jeden z administratorów fanpage. – Nie przekazujemy nagrań do wydziału ruchu drogowego policji. Ich publikowanie ma służyć edukacji – zastrzega.

"Bądźmy razem bezpieczni"

Tym razem na nagraniu widać kierowcę dacii, który nie bacząc na jadący skład, ani myśli hamować. W ostatniej chwili odbija kierownicą i udaje mu się uniknąć zderzenia. Tramwaj przejeżdża tuż za samochodem.

Jak na ironię skład jest obklejony reklamami akcji "Bądźmy razem bezpieczni", prowadzonej przez tramwajarzy. Jednym z jej celów jest "eliminacja zagrożeń życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego poprzez budowanie świadomości zagrożeń jakie niosą ze sobą brawura, brak ostrożności oraz wymuszanie pierwszeństwa".

Kierowcy dacii udało się popełnić wszystkie te wykroczenia.

wp//ec