Mundurowi wyjdą na stołeczne ulice. Komunikacja na objazdach

Warszawa

tvnwarszawa.plTrasa przemarszu

Przed południem w stolicy rozpocznie się protest służb mundurowych. Manifestujący zapowiadają przemarsz sprzed Torwaru do Kancelarii Premiera. Dla warszawiaków oznacza to utrudnienia w przejeździe przez Śródmieście. Na objazdy skierowane zostaną także autobusy komunikacji miejskiej.

Przed południem lepiej omijać okolicę Torwaru i ul. Łazienkowską. To tam o godz. 11 zaplanowano zbiórkę uczestników manifestacji. Do stolicy zjechać mają policjanci, strażnicy więzienni i strażacy z całej Polski zrzeszeni w związkach zawodowych służb mundurowych.

Następnie mundurowi przejdą ulicami Łazienkowską, Myśliwiecką, Agrykola i Al. Ujazdowskimi przed Kancelarię Premiera. Tam odbędzie się pikieta, która ma potrwać do godz. 15.30.

Rozkopane torowisko na Bemowie. Tramwaje i samochody na objazdy

Na czas przemarszu z ruchu wyłączono mogą być ww. ulice. Oznacza to utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

ZTM ostrzega, że na objazdowe trasy skierowane zostaną autobusy linii E-2, 107, 108, 116, 159, 162, 166, 171, 180 i 503.

Szczegółowe zmiany

ETAP I Zamknięta dla ruchu ul. Łazienkowska wraz z pętlą autobusową Torwar. Na objazdy skierowane zostaną linie:

107, 159 - w obu kierunkach - od ronda Sedlaczka: Myśliwiecka - Szwoleżerów - Czerniakowska i dalej swoją trasą,

171 - w kierunku Torwar - od skrzyżowania Czerniakowska/ Łazienkowska: Czerniakowska – Chełmska – CHEŁMSKA 05,

w kierunku Nowe Bemowo - CHEŁMSKA 05 – Chełmska- Czerniakowska – Szwoleżerów- Myśliwiecka – rondo Sedlaczka i dalej swoją trasą.

Odjazdy z tymczasowego krańca CHEŁMSKA 05 zostaną przyspieszone o 5 min. w stosunku do czasu odjazdu podanego w rozkładzie jazdy z krańca TORWAR.

 

ETAP II

Zamknięte dla ruchu ul. Łazienkowska i ul. Myśliwiecka (od ronda Sedlaczka do ul. Agrykola). Na objazdy zostaną skierowane linie:

"Mordor" bez tramwajów

107, 159 - w obu kierunkach - od skrzyżowania Piękna / Al. Ujazdowskie:  Al. Ujazdowskie – al. Armii Ludowej - Czerniakowska i dalej swoimi trasami.

108, 162 - w kierunku Metro Wilanowska, EC Siekierki - od skrzyżowania Rozbrat/ Górnośląska:  Górnośląska – Solec - Czerniakowska i dalej swoimi trasami;

w kierunku Pl. Trzech Krzyży, Targówek - od skrzyżowania Czerniakowska / Szwoleżerów:  Czerniakowska – Solec – Ludna – Książęca (linia 108)/Kruczkowskiego (linia 162) i dalej swoimi trasami.

171 - tylko w kierunku Nowe Bemowo - od wyjazdu z pętli TORWAR:  Łazienkowska – Czerniakowska – Solec - Ludna - Książęca i dalej swoją trasą.

 

ETAP IIIZamknięta dla ruchu ul. Myśliwiecka (od ronda Sedlaczka do ul. Agrykola). Objazdami pojadą autobusy linii:

108, 162 - w obu kierunkach - od ronda Sedlaczka:  Łazienkowska - Czerniakowska i dalej swoimi trasami.

ETAP IVZamknięte dla ruchu Al. Ujazdowskie (od pl. Na Rozdrożu do ul. Belwederskiej) i ul. Belwederska (od Al. Ujazdowskich do ul. Gagarina). Na objazdy skierowane zostaną linie:

E-2, 116, 166, 180, 503 - w kierunku Nowe Bemowo, Chomiczówka, Pl. Hallera, Konwiktorska - od skrzyżowania Belwederska/ Gagarina/ Spacerowa:  Spacerowa – Goworka – Puławska – pl. Unii Lubelskiej – al. Szucha – Al. Ujazdowskie i dalej swoimi trasami,

w kierunku Wilanów, Kabaty-STP, Natolin Płn. - od pl. Na Rozdrożu:  al. Szucha – Boya-Żeleńskiego – Waryńskiego – Goworka.

Wrócili do Warszawy

Manifestacja mundurowych jest odpowiedzią na brak reakcji rządu na petycję skierowaną do premier Ewy Kopacz. 11 czerwca związkowcy spotkali się przed Kancelarią Premiera z przedstawicielami rządu. Przedstawili wtedy swoje postulaty modernizacji służb mundurowych, zmiany w zapisach dotyczących wypłacania świadczeń za nadgodzinową służbę oraz zapewnienia dodatkowych środków na poprawę sytuacji finansowej funkcjonariuszy i ich rodzin.

 

Utrudnienia związane z protestami związkowców nie są dla warszawiaków nowością. W kwietniu OPZZ zorganizował w stolicy marsz gwiaździsty:

Uczestnicy manifestacji są przed KPRM
TVN24

jk