Można budować obwodnicę. Wszystkie protesty odrzucone

Warszawa

tvnwarszawa.plUmowy z wykonawcami POW mają zostać podpisane we wrześniu

Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła wszystkie protesty w sprawie przetargów na budowę kolejnych odcinków Południowej Obwodnicy Warszawy. Umowy z wybranymi wykonawcami mają zostać podpisane we wrześniu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w maju wybrała wykonawców trzech kolejnych fragmentów Południowej Obwodnicy Warszawy.

Do GDDKiA wpłynęło osiem protestów firm rozczarowanych wynikami przetargu. Według nich, firmy wybrane przez inwestora nierealnie wyceniły koszt zamówienia. – Wszystkie protesty zostały odrzucone przez Krajową Izbę Odwoławczą – informuje Małgorzata Tarnowska z GDDKiA.

Po wybraniu wykonawców GDDKiA informowała, że umowy z wykonawcami uda się podpisać jeszcze w lipcu. Teraz okazuje się, że nie będzie to jednak możliwe. – Pozostała nam jeszcze kontrola prezesa Urzędu Zamówień Publicznych i przygotowanie dokumentów niezbędnych do podpisania umowy. Planowy termin zawarcia kontraktów do wrzesień – przyznaje Tarnowska.

Ważna inwestycja

Ostatni fragment Południowej Obwodnicy Warszawy podzielono na trzy odcinki: odcinek "A" – od węzła Puławska do węzła Przyczółkowa, odcinek "B"- od węzła Przyczółkowa do węzła Wał Miedzeszyński oraz odcinek "C"- od węzła Wał Miedzeszyński do węzła Lubelska.

Budową odcinków mają się zająć firmy: Astaldi, Gϋlermak przy współpracy Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego oraz WARBUD S.A. Te odcinki POW mają być gotowe do końca 2019 roku.

jb/r