Ulice

Motocyklista uderzył w samochód i zginął na miejscu

Ulice

Mapy TargeoŚmiertelny wypadek na DW 571

Śmiertelny wypadek w powiecie nowodworskim. Motocyklista zderzył się z samochodem osobowym na drodze wojewódzkiej numer 571. Droga jest zablokowana.

Do wypadku doszło około godziny 11.30 w miejscowości Dobra Wola.

- Motocykl zderzył się z toyotą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca toyoty wykonywał skręt w lewo i nie zauważył nadjeżdżającego motocyklisty - informuje Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

Jak dodaje, kierowca jednośladu nie żyje.

Policja wykonuje na miejscu czynności pod nadzorem prokuratora. Miejsce wypadku zabezpiecza straż pożarna. - Początkowo zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej. Obecnie na miejscu zostały trzy. Ich zadaniem jest wsparcie działań policji i wyznaczenie objazdów - informuje Paweł Zieliński z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Kierowcy jadący DW 571 muszą liczyć się z utrudnieniami - Droga jest zablokowana - ostrzega Zieliński.

Wypadek na Żołnierskiej

W niedzielę rano na Żołnierskiej doszło do innego tragicznego wypadku z udziałem motocyklisty. - Kierowca jadący audi wyprzedzał volkswagena. Nie zauważył motocykla. Doszło do zderzenia - relacjonował Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

Jak dodał, 31-letni kierowca jednośladu został ciężko ranny. Zanim trafił do szpitala, był reanimowany.

Kierujący audi został przebadany alkomatem. - Badanie wykazało 0,12 miligrama w wydychanym powietrzu - zaznaczył Świstak. To nieco ponad 0,2 promila.

Mapa wypadków

W tym roku policja uruchomiła "Mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2019", na której prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji.

W ten sposób służby chcą przemówić do wyobraźni kierowców i ograniczyć niebezpieczne zachowania drogowe.

Mapa, aktualizowana codziennie, pod koniec wakacji jest już niemal nieczytelna. Nad nią na stronie policji widnieje czerwony licznik ofiar śmiertelnych. Dzisiaj rano wskazywał 513. Jutro te dane będą już nieaktualne.

Informowaliśmy także o śmiertelnym potrąceniu pieszej w miejscowości Boża Wola w powiecie legionowskim:

Wypadek pod Legionowem
Wypadek pod LegionowemArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

kk/gp

Źródło zdjęcia głównego: Mapy Targeo

Pozostałe wiadomości