Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Most w Konstancinie otwarty

Warszawa

Uroczystość otwarcia mostu na rzece Jeziorce w Konstancinie fot

Było przecinanie wstęgi, brawa i przemówienia. Most w Konstancinie nareszcie otwarty. Nareszcie, bo kierowcy nową przeprawą mieli przejechać już w czerwcu tego roku.

- Na ten most mieszkańcy Konstancina czekali z niecierpliwością, ale i pełnym zrozumieniem - tymi słowami rozpoczął uroczystość burmistrz Konstancina Kazimierz Jańczuk.

- Most w sposób zasadniczy poprawi warunki życia, poprawi komfort przejazdu do Warszawy, ponadto podniesie także prestiż Konstancina. Tutaj warto mieszkać i osiadlać się - dodał dumnie burmistrz Jańczuk.

Zaproszeni na uroczystość samorządowcy otworzyli most przecinając wstęgę. Na ten moment z niecierpliowścią czekali kierowcy i zgromadzeni tłumnie mieszkańcy miasta. - Na miejscu jest ok. 150-200 osób - relacjonował z Konstancina Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Ok. 13:30 pierwsi kierowcy mogli przejechać nową przeprawą.

Opóźniona inwestycja przez pogodę i dokumenty

Budowa mostu rozpoczęła się w styczniu tego roku. Pierwszym terminem oddania inwestycji do użytku był koniec czerwca. Następnym wrzesień, w rezultacie skończyło się na listopadzie. Monika Burdon, rzeczniczka Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich wyjaśniła w rozmowie z tvnwarszawa.pl, że przyczyny opóźnień związane były z wysokim stanem wód gruntowych na wiosnę i wzmożonymi opadami w lecie. - Nie mogliśmy wykonać prac związanych z utwardzaniem terenu, m.in. palowania, na grząski grunt nie mógł wjechać ciężki sprzęt - wyjaśniła na początku listopada Burdon.

Zakończenie inwestycji to jedno. Oddanie do użytku drugie. Prace na przeprawie zakończyły się na przełomie wrzesnia i października, jednakże na przejazd mostem kierowcy musieli czekać aż do dzisiaj. Wszystko przez kompletowanie dokumentów powykonawczych oraz odbiory techniczne, które trwały od 21 października.

Przebudowa drogi Warszawa - Konstancin

Budowa obiektu jest jednym z elementów przebudowy drogi nr 724 - z Warszawy do Góry Kalwarii na dł. 17 km. Inwestycja jest realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013. W ramach przebudowy na odcinku 2 km od Konstancina do Warszawy powstała druga nitka jezdni.

Zakres robót drogowych obejmował również wymianę całej infrastruktury technicznej (sieci energetyczne, gazowe, telekomunikacyjne itp.), budowę ciągów pieszo-rowerowych w Konstancinie oraz chodników w miejscowościach na całym odcinku od Warszawy do Góry Kalwarii. Przebudowane zostały istniejące ronda w Konstancinie, a na skrzyżowaniach z ulicą Borową oraz zjazdem do biurowca Polskich Sieci Elektroenergetycznych powstała wyspa centralna z sygnalizacją świetlną.

Ostateczne zakończenie robót zaplanowane jest na kwiecień 2012 r. Łączny koszt inwestycji 55 mln 260 tys. zł.

fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot

su/as