Ulice

Most Świętokrzyski nadal zamknięty

Ulice

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plZamknięty most

- Nie ma wjazdu na most Świętokrzyski. Zagradzają go barierki, a przejazdu pilnuje straż miejska - donosi Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. Nadal zamknięta jest również Wisłostrada. Warszawę czeka kolejny dzień z utrudnieniami. Wszystko to po tym jak woda dostała się na budowę na stacji metra Powiśle.

Samochody i komunikacja miejska nadal muszą korzystać z wyznaczonych objazdów. Wisłostrada ma być zamknięta jeszcze przez co najmniej kilka tygodni - dowiedział się portal tvnwarszawa.pl, ale most Świętokrzyski ma zostać otwarty.

- W najbliższych dniach kierowcy będą mogli pojechać mostem Świętokrzyskim, nie wiemy jednak, kiedy przywrócimy ruch w tunelu. Sytuacja na budowie stacji Powiśle jest stabilna, ale wymaga dalszych badań - powiedział rzecznik konsorcjum AGP, wykonawcy centralnego odcinka II linii metra.

Szykują objazdy

Być może już od poniedziałku będą też inne zmiany w ruchu. Ruch w stronę Żoliborza może być skierowany na starą jezdnię Wisłostrady, wzdłuż BUW-u i Centrum Nauki Kopernik. Ruch w przeciwnym kierunku ma się odbywać ulicami Powiśla. O takim projekcie napisaliśmy w niedzielę. Jeszcze nie został zaakceptowany przez miejskiego inżyniera ruchu.

CZYTAJ WIĘCEJ: BEZ WISŁOSTRADY NAWET KILKA TYGODNI

Tablice informują o zamkniętym odcinku WisłostradyLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Problem na budowie metra

Osunięcie ziemi, podziemne jezioro - wciąż nie wiadomo, co było przyczyną przerwania prac na budowie stacji Powiśle i zamknięcia Wisłostrady oraz mostu. Stało się to w nocy z poniedziałku na wtorek.

CZYTAJ TEŻ: CO SIĘ STAŁO NA STACJI POWIŚLE?

mz

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości