Most przy Kobiałce zwężony. Będzie przeprawa tymczasowa

Warszawa

| Fakty po południufot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

Jest w kiepskim stanie, ruch po nim odbywa się wahadłowo - wkrótce zastąpić go ma przeprawa tymczasowa. Później stary most przy Kobiałce zostanie rozebrany, a jego miejsce zajmie nowa, stalowa konstrukcja.

O fatalnym stanie białołęckiego mostu nad Kanałem Żerańskim już ponad rok temu przypominali uczniowie i pracownicy jednej ze szkół. Upomnieli się o remont podczas happeningu – przeprowadzili "akcję z krowami".

Nowy most do końca roku

Na podstawie kolejnych ekspertyz i przeglądów urzędnicy decydowali o ograniczaniu prędkości czy tonażu na przeprawie, aż w końcu zapadła decyzja, że ruch będzie odbywał się wahadłowo - jednym pasem.

I tak będzie do czasu, aż most zastąpi tymczasowa, stalowa konstrukcja z jednym pasem ruchu w obu kierunkach. Kiedy się pojawi? - Jest to uzależnione od pozwolenia na budowę niezbędnego do postawienia nowej przeprawy - wyjaśnia Urszula Nelken, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. - Mamy nadzieję, że tymczasowy most będzie mógł stanąć za około miesiąc - dodaje.

Za 8 mln zł

Wtedy zacznie się też rozbiórka starej przeprawy. Później ustawiana będzie stała stalowa przeprawa. Ma być oddana do użytku kierowcom najpóźniej pod koniec tego roku. Inwestycja będzie kosztować prawie 8 mln złotych.

ran/roody