Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Most Poniatowskiego bez buspasa w stronę Saskiej Kępy

Ulice

Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plMost Poniatowskiego w popołudniowym szczycie

Zdaniem ratusza, buspasy na moście Poniatowskiego (w stronę Saskiej Kępy) i Wale Miedzeszyńskim (w stronę Gocławia) przyniosły więcej szkód niż pożytku. Od poniedziałku kierowcy samochodów będą mieli więcej pasów do swojej dyspozycji.

- Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie zmian, które po południu pomogą rozładować ruch na najbardziej obciążonych warszawskich ulicach i ułatwią sprawny powrót do domów - zapowiedział wiceprezydent Jacek Wojciechowicz.

Skracają zakaz na Śląsko-Dąbrowskim

Na tym nie koniec zmian. Ratusz spełni częściowo postulat kierowców i skróci godziny, w których mostem Śląsko-Dąbrowskim mogą jeździć tylko autobusy.

- Po godz. 9 zmniejsza się liczba pojazdów komunikacji miejskiej zatrzymujących się na przystankach Stare Miasto - uzasadnia miasto.

W stronę centrum bez zmian

Nie zmieni się natomiast organizacja ruchu w kierunku centrum. Nadal działać będą buspasy:

- na Wale Miedzeszyńskim, na odcinku od ulicy Zwycięzców do wjazdu na most Poniatowskiego (przy Stadionie Narodowym),

- na moście Poniatowskiego, na odcinku od ronda Waszyngtona do obecnie funkcjonującego odcinka buspasa w Alejach Jerozolimskich.

Będą obowiązywały od 7 do 10. W tych samych godzinach wjazd na most Poniatowskiego z Wału Miedzeszyńskiego będzie przeznaczony tylko dla komunikacji miejskiej.

Po pożarze Łazienkowskiego

Pasy dla pojazdów komunikacji miejskiej oraz taksówek zostały wyznaczone po pożarze mostu Łazienkowskiego. Miały pomóc w rozładowaniu porannego korka, a także służyć autobusom, których trasy zostały zmienione po pożarze. Jednak nie wszyscy kierowcy przesiedli się do komunikacji, i co za tym idzie, natężenie ruchu nadal było wysokie.

TAK MALOWANO BUSPASY NA MOŚCIE PONIATOWSKIEGO:

Malowanie buspasa na moście PoniatowskiegoTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

ep/r

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl