Most Północny: asfalt już jest

Warszawa

fot
fot
fot. mostpolnocny.warszawa.pl
fot
fot
fot
fot
fot. mostpolnocny.warszawa.pl
fot
fot
fot

Drogowcy wyasfaltowali już w całości południową część Mostu Północnego, trwają prace po północnej stronie. Budowa przeprawy zbliża się do finału. Co innego z dojazdem po stronie białołęckiej.

Most ma być gotowy w tym roku, a oddany na przełomie 2011 i 2012 - to najnowsze informacje od drogowców, którzy jeszcze kilka dni temu zarzekali się, że grudzień tego roku to nadal aktualny termin otwarcia mostu dla samochodów.

Układają asfalt

- Na południowej części przeprawy leżą już wszystkie warstwy nawierzchni. Wkrótce asfalt będzie układany na części w stronę Bielan. Trwają prace wykończeniowe na pozostałych odcinkach trasy. Liczymy na to, że pogoda będzie łaskawa, aby wszystko było gotowe przed końcem roku - mówi w rozmowie z "Gazetą Stołeczną" Agata Choińska.

Gotowe nie znaczy otwarte, bo most musi jeszcze przejść odbiory techniczne i zostać dopuszczony do ruchu przez komisję, która stwierdzi, że przeprawa jest bezpieczna.

Przebudowują linię wysokiego napięcia

Z kolei na drodze do budowy dojazdu stoją linie wysokiego napięcia. Chociaż planowano ich przebudowę już na wiosnę, dopiero w piątek wykonawca zaczął prace, które pozwolą na budowę trasy mostu Północnego przed Modlińską. Jak informuje "Stołeczna", dwa inne słupy wciąż blokują dokończenie wiaduktu dla jadących Modlińską od strony Legionowa w kierunku Żerania. Nie ma jeszcze harmonogramu tej przebudowy. To nie pozostanie bez wpływu na termin oddania wiaduktu.

Jak informowaliśmy już na tvnwarszawa.pl, dojazd do mostu może zostać oddany dopiero na wiosnę.

mjc/mz