Mokry śnieg na drogach, opóźnienia podmiejskich autobusów

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plPoranny śnieg w stolicy

164 posypywarki na ulicach i opóźnienia podmiejskich autobusów - tak zaczął się weekend na drogach w Warszawie. Zalega na nich mokry śnieg, który utrudnia jazdę.

Opady śniegu po raz kolejny dają się we znaki kierowcom i pasażerom. - W związku z warunkami atmosferycznymi mogą występować utrudnienia w kursowaniu autobusów linii podmiejskich - poinformował z samego rana Zarząd Transportu Miejskiego.

Posypywarki w akcji

Na trudne warunki na drogach muszą przygotować się także stołeczni kierowcy. Choć o godz. 5.10 na warszawskie ulice wyjechały 164 posypywarki, trwające cały czas opady śniegu powodują, że na drogach zalega śliska maź.

Jak informuje Zarząd Oczyszczania Miasta, akcja odśnieżania potrwa co najmniej 3 godziny i obejmie ponad 1400 km ulic. - Kolejne działania zlecane będą na bieżąco, w zależności od stanu nawierzchni i prognoz pogody - zapowiadają drogowcy.

Będzie nadal padać

Meteorolodzy prognozują z kolei, że śnieg będzie padał dziś przelotnie przez cały dzień. Termometry wskażą 2 st. na plusie, ale odczuwalna temperatura wyniesie -1 st. Celsjusza.

- Zimowa aura wróci do nas na kilka dni. Temperatura będzie stopniowo spadać - zapowiada Tomasz Wasilewski z TVN Meteo.

Zobacz prognozę pogody na weekend:

Prognoza pogody na weekend
TVN24

jk/r