Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Mokotów: remont torowiska. Zmiany w rozkładzie

Warszawa

Remont torowiska w sierpniu 2011 fot

W weekend na pasażerów komunikacji miejskiej czekają kolejne utrudnienia. Tym razem na Mokotowie. Wszystko przez kolejny etap remontu torowiska na skrzyżowaniu ulic Wołoskiej i Woronicza.

Prace rozpoczną się w sobotę, tj 22 października o 3.00 w nocy i zakończą się w poniedziałek, tj 24 paździenika, o godz. 3.00. W związku z tym ruch tramwajowy w ciągu ul. Wołoska – Marynarska, na odcinku od ul. Woronicza do pętli Służewiec, zostanie wyłączony. To kolejny etap modernizacji torów tramwajowych w tym miejscu. Pierwszy miał miejsce pod koniec sierpnia.

Zmiany w komunikacji

W związku z pracami na pasażerów czekają zmiany w komunikacji. W sobotę i niedzielę, tj. 22 i 23 października linie 17 i 18 pojadą zmienioną trasą:

linia 17: ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ ... Wołoska - Woronicza – WORONICZA

linia 18: ŻERAŃ FSO ... Woronicza - WORONICZA

Dwie linie zawieszone

Ponadto dwie linie zostaną zawieszone. Będzie to linia 16 i 31. W zamian zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z31, która kursować będzie na trasie: METRO WIERZBNO - Woronicza - Wołoska - al. Wilanowska - METRO WILANOWSKA - al. Wilanowska - Wołoska - Woronicza - Joliot-Curie - Malczewskiego - al. Niepodległości - Woronicza - METRO WIERZBNO.

Zmiany przystankowe

Na pasażerów czekają również zmiany przystankowe. Na czas remontu nie będą funkcjonować następujące przystanki tramwajowe: SŁUŻEWIEC 01,02,03 i 04; DOMANIEWSKA 03 i 04; WYNALAZEK 01 i 02; KONSTRUKTORSKA 01 i 02; POSTĘPU 03 i 04; WORONICZA 03, RZYMOWSKIEGO 03 i 04.

ZTM/su//par