Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Mokotów, Praga Południe, Śródmieście. Weekendowa dawka utrudnień

Warszawa

Urząd MiastaZmiany na Bokserskiej

Nowa nawierzchnia jezdni na Bokserskiej, remont torowiska na Grochowskiej, montaż urządzeń chłodzących na Międzyparkowej. W weekend mieszkańcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu.

Od godziny 22.00 w piątek do niedzieli wieczorem będą trwały prace na ulicy Bokserskiej na odcinku od ulicy Gotarda do ulicy Bartłomieja. Drogowcy ułożą tam nową nawierzchnię.

Kierowcy jadący ulicą Bartłomieja, muszą liczyć się z utrudnieniami, ponieważ na czas robót drogowych straci ona połączenie z Bokserską. Będzie za to przejezdne skrzyżowanie z ulicą Gotarda.

Jak podaje urząd miasta, objazd będą prowadzony ulicami: Gotarda – Rzymowskiego – Modzelewskiego – aleja Wyścigowa. Kierowcy będą mogli korzystać także z objazdu ulicami: Rzymowskiego – Puławska – Poleczki – Osmańska – Otomańska – Zatorze – Kłobucka.

Zmiany w tramwajach

Zarząd Transportu Miejskiego przypomina o trwającym remoncie torowiska tramwajowego na Grochowskiej. Prace trwają między Terespolską a Modrzewiową.

Od soboty, od godziny 6.00 zaczną się prace na kolejnym odcinku, czyli do ulicy Gocławskiej. Z ruchu będą wyłączone skrajne pasy wzdłuż torowiska. Kierowcy będą mogli jeździć pozostałymi dwoma w obu kierunkach.

W sobotę, w trakcie prac na torowisku zamiast linii 3 i 22, będą jeździły tramwaje linii: 73 trasą: ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – rondo Żaba – 11 Listopada – Targowa – plac Wileński – Targowa – al. Zieleniecka – al. Poniatowskiego – most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – rondo Zawiszy – Towarowa – Okopowa – rondo Zgrupowania AK "Radosław" – al. Jana Pawła II – Broniewskiego – PIASKI. Tramwaje linii 3 i 22 znów wjadą na tory w niedzielę. "Trójka" będzie dojeżdżać do przystanku Gocławska. Natomiast linia 22 do pętli przy alei Zielenieckiej. Trasa objazdowa dla linii 6 i 26, które jeżdżą alejami: Zieleniecką i Waszyngtona, nie zmieni się.

Zmiany na Grochowskiej
ZTM

Utrudnienia na Międzyparkowej i Strażackiej

Natomiast w sobotę, 25 maja dla kierowców i rowerzystów zostanie zamknięta ulica Międzyparkowa: na odcinku od Bonifraterskiej do stadionu Polonii. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Konwiktorską – Zakroczymską – Szymanowską – Słomińskiego. Również tą trasą pojada autobusy linii: 178, 222 i 503. Pasy dla rowerów też zostaną zamknięte. Rowerzyści będą mogli objechać ten odcinek wzdłuż ulic Słomińskiego i Dawidowskiego.

"Utrudnienia związane są z montażem urządzeń chłodzących" - podaje ratusz.

W sobotę ze względu na prace związane z budową przyłącza wodociągowego, na Strażackiej, będzie ruch wahadłowy.

Zobacz też materiał o remoncie na Włodarzewskiej:

Kierowcy jeżdzą pod prąd na Włodarzewskiej Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

em/ran