Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  Modernizują ważne skrzyżowanie na Pradze. "Układ będzie prostszy"

  TVN Warszawa


  Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na przebudowę skrzyżowania alei "Solidarności" i Szwedzkiej. Po pracach poruszanie się w tym miejscu ma być łatwiejsze.

  "Dziś jest to obsługiwany przez starą sygnalizację skomplikowany węzeł komunikacyjny, w którym krzyżuje się kilka jezdni. Z tego powodu skrzyżowanie to jest niewydolne, jego przekroczenie pieszo jest bardzo utrudnione, zaś przejazd rowerem – praktycznie niemożliwy" – twierdzi ZDM.

  Droga rowerowa do granicy z Ząbkami

  Po przebudowie układ skrzyżowania ma być prostszy. Przede wszystkim zlikwidowany ma zostać wydzielona jezdnia do skrętu w prawo z "Solidarności" w ulicę Szwedzką. Poza tym ulica Wileńska zostanie zaślepiona. "Uniemożliwi to wlewanie się ruchu tranzytowego w wąskie praskie uliczki" – przekonuje ZDM.

  Dodatkowo lewoskręt w ulicę Szwedzką zostanie wydłużony, a wylot ze Szwedzkiej - poszerzony.

  Wzdłuż alei "Solidarności" wyznaczone zostanie przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów. Dzięki temu droga dla jenośladów ciągnąć się będzie aż do granicy z Ząbkami. "Dodatkowo zmodernizowane zostanie istniejące przejście dla pieszych w poprzek alei "Solidarności" prowadzące w kierunku torów kolejowych. Równolegle do niego powstanie przejazd rowerowy, który ułatwi podróże pomiędzy dwoma przedzielonymi linią kolejową fragmentami Pragi" – podaje zarząd.

  Zmiany pojawią się również w obrębie skrzyżowania ulic Szwedzkiej i Równej. Zostaną tam wyznaczone dwa przejścia dla pieszych wyposażone w azyle. Ponadto przebudowany zostanie przystanek autobusowy "Szwedzka 01".

  Miasto czeka na oferty do 28 sierpnia. Wykonawca będzie miał czas na wykonanie prac do połowy grudnia tego roku.

  Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o modernizacji ulicy Słowackiego:

  Modernizacja ulicy Słowackiego
  Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

  ab/ran