Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Mieli zamykać most, ale prezydent Trump zmienił ich plany

Warszawa

Przystanek Stare Miasto podczas remontu Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

Jeszcze przez tydzień samochody i autobusy mogą bez przeszkód poruszać się mostem Śląsko-Dąbrowskim, choć przeprawa miała zostać zamknięta w niedzielę rano. Jak informuje Miejskie Centrum Kontaktu, zmiany są spowodowane wizytą prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie.

Zgodnie z informacją zawartą na stronie warszawskiego ratusza, od 2 do 10 lipca ruch na moście Śląsko-Dąbrowskim miał zostać całkowicie wstrzymany. Wszystko przez remont trambuspasa, który trwa od tygodnia.

Mieli zamykać, ale…

Na miejsce wybrał się reporter tvnwarszawa.pl. Chciał sprawdzić, jak przebiegają prace i jak kierowcy radzą sobie z objazdami. Stwierdził jednak, że plany robotników musiały ulec zmianie. - Wszystko jest po staremu. Kierowcy bez problemu przejeżdżają przez most. Nie jeżdżą jedynie tramwaje, ale dla nich ruch został wstrzymany już w poniedziałek – powiedział Lech Marcinczak.

O zmiany planów zapytaliśmy miasto. Magdalena Gawłowska z Miejskiego Centrum Kontaktu 19 115 poinformowała nas, że zamknięcie ruchu na moście Śląsko-Dąbrowskim zostało przeniesione prawdopodobnie na 7 lipca, ze względu na wizytę Donalda Trumpa.

Prezydent Stanów Zjednoczonych przylatuje do Warszawy w środę późnym wieczorem (zgodnie z planem, około godziny 22). Będzie w stolicy cały czwartek. Przy czym o 13 wygłosi otwarte przemówienie na pl. Krasińskich. Wylot zaplanowany jest w piątek na 14.

Na poniedziałek władze Warszawy zapowiedziały konferencję prasową, na której opowiedzą o zmianach w ruchu i innymi utrudnieniami związanymi z tą wizytą.

Na razie pewne jest jedno - odłożenie planowanego na dziś zamknięcia mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Mimo to, jak przypominał Lech Marcinczak, przeprawa jest zamknięta dla tramwajów. I będzie tak co najmniej do 23 lipca.

Tramwaje na objazdach

Składy nie kursują trasą W-Z pomiędzy placem Wileńskim a placem Bankowym, a także Targową - od al. "Solidarności" do Kijowskiej.

W al. "Solidarności" za placem Bankowym zamontowany jest rozjazd umożliwiający zmianę kierunku jazdy tramwajów dwukierunkowych dojeżdżających z Woli.

Kursowanie linii: 4, 13, 23 i 25 cały jestzawieszone. Natomiast linie: 3, 6, 20, 24, 26 i 28 jeżdżą objazdami:

Linia 3: ANNOPOL / ŻERAŃ WSCHODNI - Annopol - Rembielińska - Matki Teresy z Kalkuty - św. Odrowąża - 11 Listopada - Targowa - Ratuszowa - Jagiellońska - RATUSZOWA-ZOO,

Linia 6: METRO MŁOCINY - Zgrupowania AK "Kampinos" - Marymoncka - J. Słowackiego - pl. Wilsona - Mickiewicza - gen. Andersa - Międzyparkowa - Słomińskiego - Most Gdański - Starzyńskiego - Jagiellońska - Ratuszowa - Targowa - 11 Listopada - Stalowa - Środkowa - Wileńska - Czynszowa - CZYNSZOWA (powrót: Czynszowa - Stalowa),

Linia 20: BOERNEROWO - gen. Kaliskiego - Dywizjonu 303 - Obozowa - MAGISTRACKA /MAJAKOWSKIEGO,

Linia 24: GOCŁAWEK - Grochowska - al. J. Waszyngtona - Most Józefa Poniatowskiego - Al. Jerozolimskie - pl. A. Zawiszy - Towarowa - Okopowa - al. "Solidarności" - Wolska - Połczyńska - Powstańców Śląskich - al. Reymonta - Wólczyńska - Nocznickiego - METRO MŁOCINY,

Linia 26: OS. GÓRCZEWSKA - Górczewska - Powstańców Śląskich - Połczyńska - Wolska - al. "Solidarności" - METRO RATUSZ ARSENAŁ,

Linia 28: OS. GÓRCZEWSKA - Górczewska - Powstańców Śląskich - al. Reymonta - W. Broniewskiego - al. Jana Pawła II - Słomińskiego - Most Gdański - Starzyńskiego - św. J. Odrowąża - Matki Teresy z Kalkuty - Rembielińska - Annopol - ANNOPOL.

Komunikacja zastępcza

Pasażerowie mogą korzystać z uzupełniającej linii tramwajowej 73, która zastępuje 3 i 13, i jeździ trasą: GOCŁAWEK - Grochowska - Zamoyskiego - Targowa - Kijowska - Kawęczyńska - KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA.

Ponadto na ulice wyjechała zastępcza linia autobusowa Z-3 - od Wawrzyszewskiej do Dw. Wschodniego.

Objazdy w związku z remontem na moście Śląsko-Dąbrowskim | Infoulice
Objazdy w związku z remontem na moście Śląsko-Dąbrowskim | Infoulice
Objazdy w związku z remontem na moście Śląsko-Dąbrowskim | Infoulice
Objazdy w związku z remontem na moście Śląsko-Dąbrowskim | Infoulice

kw/mś