Mieli likwidować nielegalne stoisko. Pracowniczka SM oblana kwasem

[object Object]
Akcja straży pożarnejLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

Patrol straży miejskiej szykował się do likwidacji nielegalnego stoiska na Mokotowie. Wtedy do nieoznakowanego radiowozu ktoś wlał śmierdzącą substancję. Na szczęście, niegroźną.

Do zdarzenia doszło przed 12 obok skrzyżowania św. Bonifacego z Sobieskiego. - Według relacji świadków, ktoś wrzucił do stojącego przy skrzyżowaniu busa chemiczną substancję o charakterystycznym zapachu - relacjonował w czasie akcji służb Lech Marcinczak, reporter. - Faktycznie ten zapach jest wyczuwalny - dodawał.

Początkowo nie było wiadomo, kto został zaatakowany. Dopiero później okazało się, że był to patrol straży miejskiej w nieoznakowanym radiowozie. - Poszkodowana została strażniczka miejska, która brała udział w akcji usuwania nielegalnego targowiska - powiedziała Jolanta Borysewicz z zespołu prasowego SM. Później doprecyzowała, że poszkodowana nie jest strażnikiem, tylko pracownikiem administracyjnym SM.

Policja na miejscu

Wcześniej Michał Konopka ze straży pożarnej poinformował, że kobieta została oblana nieznaną substancją o dziwnej woni. - Została przebadana w karetce pogotowia. Nie doznała żadnych obrażeń ani nie uskarża się na złe samopoczucie - zapewniał strażak.

Po przebadaniu substancji strażacy poinformowali, że najprawdopodobniej był to kwas masłowy. - To nieszkodliwa substancja, choć o nieprzyjemnym zapachu - wyjaśnił Konopka.

Utrudnienia

Na miejscu była też policja. - Ustalamy okoliczności zdarzenia. Na razie nie mogę poinformować, czy zostanie wszczęte postępowanie w tej sprawie - mówiła wtedy Marta Bejer z mokotowskiej policji.

Na Mokotów wezwano również zastęp chemiczny straży pożarnej. W związku z akcją były utrudnienia w ruchu. - Kierowcy nie mogą skręcić w prawo, z Sobieskiego w św. Bonifacego. Zablokowany jest także skrajny prawy pas Sobieskiego w kierunku Wilanowa - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl.

Autobusy linii 108, 148, 185, 187, 189, 195, 501 kursowały objazdami. Z utrudnieniami musieli liczyć się także piesi. Część chodnika przy skrzyżowaniu blokowały służby. Akcja zakończyła się przed godziną 13.00.

su/mś/jb/r

Pozostałe wiadomości