Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ochocie i Ursynowie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Mercedes wjechał w wózek. Niemowlę ranne

TVN Warszawa

Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.plMercedes wjechał w wózek z niemowlakiem

Wypadek na rondzie Waszyngtona. - Na przejściu dla pieszych mercedes wjechał w wózek z dzieckiem - informował Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. Miesięczna dziewczynka trafiła do szpitala.

- Po wypadku dziecko było przytomne. Dziewczynka ma cztery tygodnie. Zabrało ją pogotowie. - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl. Auto jechało w stronę ronda Wiatraczna. - Kierowca tłumaczy, że zahaczył lewym kołem o krawężnik i stracił panowanie nad pojazdem. Uderzył w wózek, z którym stali rodzice czekając na przejście. Dziecko na szczęście nie wypadło z wózka - dodał.

Auto skasowało jeszcze sześć słupków i sygnalizator świetlny. Zatrzymało się dopiero na pasie zieleni oddzielającym jezdnie.

Kierowca trzeźwy

- Mercedes musiał uderzyć ze sporą prędkością, ponieważ wózek ma wyrwane dwa przednie koła - spekulował Węgrzynowicz i dodał, że rodzice, którzy szli z wózkiem, nie odnieśli żadnych obrażeń. - Ale matka pojechała z dzieckiem do szpitala - zaznaczył.

Na miejsce przyjechała policja, która ustalała przyczyny wypadku. - Kierowca został na miejscu przebadany na obecność alkoholu. Jest trzeźwy - mówił Robert Opas z komendy stołecznej.

Niemowlak w szpitalu

Wieczorem Opas poinformował nas, że dziecko nie opuściło szpitala. - W związku z tym, że niemowlak musi pozostać w szpitalu, zostanie przeprowadzone policyjne śledztwo z udziałem prokuratora. Dopiero po zakończeniu dochodzenia będziemy mogli poinformować, w jaki sposób zostanie ukarany kierowca - podsumował policjant.

Wypadek nie spowodował poważniejszych utrudnień w ruchu.

lo/b