Mecz z Gibraltarem na Narodowym. Wyłączone ulice, objazdy

Warszawa

Urząd MiastaZmiany w organizacji ruchu

Polscy piłkarze zmierzą się w poniedziałek na Stadionie Narodowym z reprezentacją Gibraltaru. Wszyscy są niemal pewni zwycięstwa i to bardzo wysokiego. Trzeba pamiętać jednak, że mecz na Narodowym to także zmiany w organizacji ruchu w okolicach stadionu. Wyłączony będzie obszar Saskiej Kępy, objazdami pojedzie komunikacja miejska.

Polska walczy o awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane we Francji. W poniedziałek 7 września na drodze biało-czerwonych staną piłkarze z Gibraltaru. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.45.

"Dla nas każdy mecz jest najważniejszy"

Nikt nie wyobraża sobie, żeby polscy piłkarze w poniedziałek mogli przegrać spotkanie eliminacyjne ze słabiutkim Gibraltarem. - Znamy swoją wartość i naszym obowiązkiem jest, byśmy w tym meczu zwyciężyli - mówi na konferencji prasowej Piotr Zieliński. Trener Adam Nawałka przestrzega jednak przed lekceważeniem rywala.Gibraltar nie zdobył dotąd nawet punktu w eliminacjach mistrzostw Europy. Jego bilans bramkowy to 1:38.- Nie spodziewamy się łatwego meczu - twierdzi jednak Nawałka. - Dla nas każdy mecz jest najważniejszy. Nie ma mowy o lekceważeniu rywala. Nie każdy zespół gra o mistrzostwo świata. Piłkarze Gibraltaru są nowicjuszem, ale w ich grze można dostrzec zaangażowanie. Wkładają serce w każdy mecz. Dlatego mamy dla nich mnóstwo szacunku - zapewnia szkoleniowiec.Trener Nawałka asekuruje się, ale wszyscy wiedzą, że pokonanie Gibraltaru jest koniecznością. Polacy na początek rywalizacji wygrali z tym rywalem 7:0. Jak będzie tym razem?- Chcemy od początku przejąć inicjatywę - zapowiada trener biało-czerwonych. - Mamy wszechstronnych zawodników i musimy z tego korzystać. Mam nadzieję, że mecz będzie toczony pod nasze dyktando. Interesują nas trzy punkty - zapewnia.Optymistą jest także Sebastian Mila. Pomocnik Lechii Gdańsk przekonywał jednak, że przed meczem z Gibraltarem reprezentanci nie rozmawiają między sobą, na temat jak dużo bramek uda im się strzelić.- Takie myślenie mogłoby doprowadzić do wywrotki i samobója już przed meczem - uważa Mila. - Wszystkie zespoły miały problemy z Gibraltarem, w pierwszych połowach meczów. Dlatego jesteś skoncentrowani na 100 procent. Jeśli się nie uda wygrać wysoko, to nikt się nie zmartwi, tylko trener wyciągnie konsekwencje. Najważniejsze jest zwycięstwo - kończy reprezentant kraju.W meczu z Gibraltarem na pewno nie zagrają kontuzjowani Karol Linetty i Łukasz Piszczek. Wszyscy inni piłkarze są zdrowi i gotowi do kolejnego występu. Polska w grupie D eliminacji ME zajmuje drugie miejsce i ma dwa punty straty do Niemiec.

Zmiany w organizacji ruchu

Mecz na Narodowym oznacza wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w okolicach stadionu. Te będą obowiązywać już kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania.

Od godz. 17.00 obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Księcia Józefa Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, ul. Międzynarodowej, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński będzie wyłączony z ruchu indywidualnego za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych. Otwarcie zamkniętego obszaru nastąpi około godziny 20.45. Po meczu, jeżeli tłumy widzów będą chciały pieszo wracać do centrum wyłączony z ruchu zostanie ciąg Al. Jerozolimskie – Most Józefa Poniatowskiego – al. J. Poniatowskiego na odcinku Rondo gen. Ch. de Gaulle’a – Rondo J. Waszyngtona oraz al. Zieleniecka od Ronda J. Waszyngtona do ul. Targowej.Osoby posiadające bilet, bilet-zaproszenie lub akredytację UEFA na mecz będą mogły korzystać bezpłatnie z komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje, metro, pociągi SKM i KM) na obszarze 1. strefy biletowej oraz parkingów Parkuj i Jedź - od 7 września, od godz. 6.00 do 8 września, do godz. 1.00.

Komunikacja na objazdach

Po zamknięciu ul. Francuskiej na trasy objazdowe zostaną skierowane również autobusy linii 117 i 146 (pojadą ul. Zwycięzców, Saską i al. Waszyngtona). W przypadku braku możliwości przejazdu w rejonie skrzyżowania ul. J. Zamoyskiego z ul. Sokolą autobusy linii 125, 135, 202, 502 i 514 (od godz. 17.00) pojadą objazdami. Jak informuje ratusz, na Stadion Narodowy najlepiej będzie dojechać metrem, pociągami SKM i KM lub tramwajami. Do rozpoczęcia meczu pociągi linii M2 będą wjeżdżały na perony co 3 minuty, a linii M1 co 5 minut. Pociągi SKM (linia S1 i S2) oraz KM (linia 1, 2, 3, 7 i 8) w kierunku przystanku Warszawa Stadion będą kursowały średnio z częstotliwością co 5-8 minut.W przypadku zamknięcia przez policję ul. Sokolej, al. Zielenieckiej i mostu Józefa Poniatowskiego objazdami pojadą tramwaje linii: 7, 9, 22, 24 i 73 oraz autobusy linii: 102, 111, 117, 123, 125, 135, 138, 141, 146, 147, 151, 158, 166, 182, 188, 411, 502, 507, 509, 514, 517, 520, 521, 523, 525, N02, N22, N24, N25 i N72. Zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z (Pl. Zawiszy – Wiatraczna).

Metro co 3 minuty

Po zakończeniu meczu na linii M2 pociągi będą kursowały co 3 minuty, a na linii M1 – co 5 minut. Będą dodatkowe kursy tramwajów linii 6 (Al. Zieleniecka 06 - Gocławek 06) i 26 (Al. Zieleniecka 05 - Os. Górczewska 13) oraz autobusów linii 509 (Al. Zieleniecka 02 - Nowodwory 12, Adampolska 51 - Gocław 03), Zostaną uruchomione specjalne linie autobusowe 903 (Al. Zieleniecka 03 - Bródno-Podgrodzie 07) i 904 (Berezyńska 52 – Rondo Wiatraczna 09). Pociągi SKM i KM w kierunku centrum Warszawy będą odjeżdżały z przystanku Warszawa Stadion co ok. 5-8 minut.

TAK WYGLĄDAŁ SOBOTNI POKAZ FAJERWERKÓW NAD STADIONEM NARODOWYM:

Pokaz nad Narodowym
TVN24

ran/sk