Mecz na Legii: autobusy na objazdach objazdów

TVN Warszawa

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plZamiany w komunikacji

Takiego nagromadzenia utrudnień pasażerowie komunikacji miejskiej dawno nie doświadczyli. W niedzielę drogowcy będą zmuszeni wytyczyć nawet objazdy objazdów.

Chodzi o autobusy, które normalnie kursują trasą Łazienkowską: 138, 143, 182, 187, 188, 502, 514, 520, 523 i 525. W tej chwili omijają remontowany odcinek trasy Łazienkowskiej ulicami Piękną, Myśliwiecką i Łazienkowską, a na trasę wracają z Wisłostrady.

W niedzielę o 17 na pobliskim stadionie Legii rozegrany zostanie jednak mecz z Jagiellonią Białystok. A to oznacza tłum kibiców w rejonie skrzyżowania trasy Łazienkowskiej i Wisłostrady. Oznacza też, że ulica Łazienkowska będzie nieprzejezdna, jeśli nie przez cały czas, to na pewno po spotkaniu, gdy tłum wyleje się ze stadionu.

Objazd objazdu

Drogowcy zmuszeni są więc do wyznaczenia objazdu objazdu. I tak od godziny 15 do 21 wymienione wcześniej autobusy pojadą z pl. Konstytucji trasą: Piękna - Myśliwiecka - rondo Sedlaczka - Rozbrat - Górnośląska - Solec. Na most wjadą ślimakiem z Wisłostrady.

ZMIANY DOTYCZĄ TYLKO AUTOBUSÓW JADĄCYCH Z CENRUM W KIERUNKU MOSTU ŁAZIENKOWSKIEGO

To nie oznacza oczywiście, że autobusy ominą korek - prawdopodobnie utkną w nim razem z kibicami dojeżdżającym na stadion od strony Żoliborza.

roody