Masa utrudnień na torach. Sprawdź szczegóły

Urząd MiastaZmian tras linii tramwajowych

Początek wakacji przyniesie mnóstwo nowych remontów i utrudnień w ruchu. Prace prowadzone będą w alei "Solidarności", na Obozowej i Targowej, ale także na Krasnobrodzkiej i Strażackiej.

Utrudnień można spodziewać się już w weekend.

W związku z budową II linii metra już wyłączony jest jednokierunkowy odcinek Targowej pomiędzy skrzyżowaniami z Wileńską i 11 Listopada. Ale od 25 czerwca wstrzymany będzie też ruch tramwajów. Utrudnienia będą dotyczyć odcinka Targowej pomiędzy Kijowską a 11 Listopada.

Bez torów na moście

"To wyłączenie jest połączone z wyłączeniem ruchu tramwajów w al. Solidarności. Tramwajarze będą remontowali trambuspas na moście Śląsko-Dąbrowskim - naprawią ubytki w nawierzchni i wykonają w nowej technologii ok. 50-metrowy testowy odcinek nowej nawierzchni" - podaje urząd miasta.

W pierwszym etapie prac - do 2 lipca, wyłączony z ruchu zostanie fragment trambuspasa. Autobusy i samochody będą jeździły sąsiednimi pasami ruchu. Na wysokości prowadzonych prac zostaną one jednak zwężone i wprowadzone będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

W kolejnym etapie (do 10 lipca) ruch na moście zostanie wstrzymany całkowicie - na Pradze samochody będą kierowane na Sierakowskiego. Na lewym brzegu Wisły możliwy będzie dojazd "Solidarności" do ulicy Nowy Zjazd oraz wjazd ulicą Grodzką na "Solidarności". Proponowane objazdy prowadzą mostem Świętokrzyskim i Gdańskim.

Od 25 czerwca do 23 lipca tramwaje nie będą kursowały pomiędzy placem Wileńskim a Bankowym oraz ulicą Targową od "Solidarności" do Kijowskiej. Za placem Bankowym zamontowany zostanie rozjazd umożliwiający zmianę kierunku jazdy tramwajów dwukierunkowych dojeżdżających z Woli.

Zmiany przy Obozowej

Prace prowadzą też kolejarze - wybudują między innymi nowe wiadukty nad ulicami Kasprzaka, Wolską i Obozową. Stare muszą jednak zostać rozebrane. W tym czasie ulice pod kolejowymi przeprawami będą wyłączone z ruchu ze względów bezpieczeństwa. Kolejarze rozebrali już wiadukt nad Kasprzaka i Wolską, teraz planują demontaż tego nad Obozową. Od 25 czerwca do 9 lipca zamknięty dla ruchu będzie odcinek Obozowej od Prymasa Tysiąclecia do Wawrzyszewskiej. Jadący od centrum kierowcy będą mogli dojechać tylko do Wawrzyszewskiej i zawrócić przed placem budowy. "Natomiast jadący od strony Bemowa będą musieli skręcić w al. Prymasa Tysiąclecia. Objazd zostanie poprowadzony ulicami Młynarską i Wolską do al. Prymasa Tysiąclecia. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 10 lipca. Potem rozpoczną się roboty związane z budową nowej konstrukcji, a ruch samochodów i pieszych w ciągu ul. Obozowej zostanie przywrócony" - podaje urząd miasta.

Od 25 do 27 czerwca w czasie prac rozbiórkowych zamknięty będzie również chodnik po obydwu stronach Obozowej. Piesi będą musieli korzystać z przejścia w rejonie ulicy Radziwie. W kolejnych dniach będzie dostępne tylko po jednej stronie ulicy - w zależności od etapu prowadzenia prac po północnej lub po południowej stronie.

25 czerwca wstrzymane zostanie również kursowanie tramwajów - nie będą jeździły ulicą Obozową i Młynarską, na odcinku od alei Prymasa Tysiąclecia do Wolskiej. Z drugiej strony, od Bemowa, dojadą do przystanków przy Majakowskiego - tutaj zamontowany będzie rozjazd na którym tramwaje zmienią kierunek jazdy. Tramwaje wrócą na ul. Obozową na początku września po zakończeniu robót przy wiadukcie.

Tę przerwę wykorzystają Tramwaje Warszawskie, które wyremontują torowisko na odcinku od Płockiej do Wawrzyszewskiej. Tramwajarze zrobią tu kolejne w Warszawie zielone torowisko, wyremontują przystanki. Prace te będą wiązały się w wyłączeniem z ruchu pasów sąsiadujących z torowiskiem.

Rondo i frezowanie

W weekend drogowcy wymienią nawierzchnię na ulicy Krasnobrodzkiej na odcinku od skrzyżowania z Chodecką do Trasy Toruńskiej. Od piątku 23 czerwca od godz. 22.00 do poniedziałku 26 czerwca do godz. 4.00 ten odcinek będzie wyłączony z ruchu (razem ze skrzyżowaniem z Chodecką). Połączenia z Krasnobrodzką nie będzie miała Turmoncka.

Objazd zamkniętego odcinka ulicy zostanie poprowadzony Łojewską lub Kondratowicza. "Przejścia dla pieszych będą zamykane naprzemiennie. Od strony Trasy Toruńskiej utrzymany będzie dojazd do stacji paliw i bocznej jezdni wzdłuż trasy. W tych dniach nieczynna będzie pętla autobusowa Bródno-Podgrodzie a autobusy linii 114, 118, 169, 227, 409 i 500 pojadą zmienionymi trasami” - informuje ratusz.

Także w weekend zamknięte będzie skrzyżowanie Strażackiej i Zesłańców Polskich. Powstanie tu rondo. Przejazd zostanie zamknięty w piątek 23 czerwca około godz. 22 a ponownie otwarty w poniedziałek 26 czerwca około godz. 4.00. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Czwartaków - Paderewskiego - aleja generała Chruściela "Montera". Swoje trasy zmienią autobusy linii 143, 199 i N24.

Prace przy StrażackiejUrząd Miasta

ZOBACZ SZCZEGÓŁY ZMIAN W KOMUNIKACJI

[object Object]
Trasa z Warszawy do Poznania będzie wyremontowanaTVN 24
wideo 2/3

Główne zdjęcie: Jahr/Wikipedia

ran/pm

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Miasta

Pozostałe wiadomości