Masa krytyczna przejechała mostem Gdańskim i Poniatowskiego

Warszawa

Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plMasa Krytyczna

32 kilometry przejechali w piątek uczestnicy masy krytycznej. Podczas wydarzenia zachęcali do głosowania w tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego.

Jak w każdy ostatni piątek miesiąca, także w czerwcu, masa krytyczna wyjechała z placu Zamkowego. Rowerzyści ruszyli o godzinie 18:00 i zakończyli swój przejazd około 22.00.

Zachęcali do głosowania w budżecie partycypacyjnym

"Będziemy jechali w ostatnim dniu głosowania w tegorocznym Budżecie Partycypacyjnym. Głosowanie trwa od 14 do 24 czerwca. Wśród zgłoszonych projektów są dobre i ważne projekty rowerowe, z zakresu komunikacji publicznej czy bezpieczeństwa ruchu drogowego" - informowali organizatorzy przed wydarzeniem.

I dalej zachęcali do głosowania. - Po powrocie z przejazdu, spóźnialscy i zapominalscy będą mieli jeszcze dość czasu, by, w ostatniej chwili, do północy, zagłosować na pro-rowerowe projekty Budżetu Partycypacyjnego - twierdzili.

Trasa i utrudnienia

Rowerzyści jechali trasą: Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, al. Jerozolimskie, most i al. Poniatowskiego, Waszyngtona, rondo Wiatraczna, Grochowska, Targowa, Zamoyskiego, Jagiellońska, Ratuszowa, 11 listopada, rondo "Żaba", Odrowąża, Matki Teresy z Kalkuty, Rembielińska, Kondratowicza, św. Wincentego, Starzyńskiego, most Gdański, Słomińskiego, rondo "Radosława", al. Jana Pawła II, al. Solidarności, pl. Bankowy, Marszałkowska, Jerozolimskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy.

Trasa masy krytycznej
Masa krytyczna, organizatorzy

Kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej musieli liczyć się z utrudnieniami na czas przejazdu kolumny rowerzystów. Autobusy oraz tramwaje były kierowane na objazdy.

Zobacz, jak wyglądał przejazd warszawskiej Masy Krytycznej pod koniec marc:

Masa krytyczna przejechała ulicami Warszawy
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

kz/sk