Masa Krytyczna pojedzie na Mokotów

Warszawa

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plRowerzyści ruszą z placu Zamkowego

Do październikowej Warszawskiej Masy Krytycznej można już odliczać godziny. Kolumna rowerzystów wyruszy na stołeczne ulice o godzinie 18.00.

Jak w każdy ostatni piątek miesiąca, cykliści spotkają się obok Kolumny Zygmunta, by wspólnie przejechać przez miasto. Nie zmienia się też godzina, o której ruszą w trasę. Ta zaś będzie tym razem liczyć niewiele ponad 19 kilometrów.

Artur Chrzanowski, synoptyk TVN Meteo, prognozuje, że aura sprzyjać będzie kolarzom. W stolicy będzie pochmurno z przejaśnieniami, słupki rtęci wespną się maksymalnie do 15 kresek ponad 0. Wiatr będzie słaby, a ciśnie, które w południe wyniesie 1010 hPa do wieczora jeszcze wzrośnie.

Organizator wytyczył październikową trasę ulicami:

Miodowa, Kapucyńska, al. „Solidarności”, pl. Bankowy, Marszałkowska, pl. Konstytucji, Waryńskiego, Boya-Żeleńskiego, pl. Unii Lubelskiej, Klonowa, Spacerowa, Belwederska, Dolna, Puławska, Woronicza, Samochodowa, Joliot-Curie, Odyńca, al. Niepodległości, Racławicka, Kazimierzowska, Narbutta, Wiśniowa, Batorego, al. Niepodległości, Koszykowa, Piękna, Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście.

Tędy pojadą cykliści
targeo.pl, tvn24.pl

wp/roody