Marynarska: w nocy otworzą wiadukty?

Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plWęzeł Marynarska

- O godzinie 23 zbierze się komisja, która podejmie decyzję o ewentualnym otwarciu wiaduktów ulicy Marynarskiej - zapowiada Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wiadukty nad torami kolejowymi są już gotowe. Mają być otwarte w nocy z poniedziałku na wtorek. O godzinie 23 na miejscu zjawi się komisja złożona z urzędników i służb miejskich. Jeśli nikt nie będzie miał zastrzeżeń do organizacji ruchu, przeprawy zostaną otwarte, a kierowcy pojadą nimi jeszcze w nocy.

Nowe wiadukty to boczne jezdnie węzła ulicy Marynarskiej z trasą S79 na lotnisko Chopina. Gdy ruch zostanie na nie przeniesiony, drogowcy zaczną rozbierać stare wiadukty. W ich miejscu powstaną nowe. To one będą stanowić główny ciąg Marynarskiej po zakończeniu budowy całego węzła.

Kawałek dalej kolejna zmiana

Niestety, to nie jedyne utrudnienia w tym rejonie. Trwają też prace na wiaduktach ulic Hynka i Sasanki nad ulicą Żwirki i Wigury. Również w poniedziałek wieczorem robotnicy przeniosą się z wiaduktu południowego na północny.

Drogowcy zmieniają tu izolację i nawierzchnię jezdni. Prace potrwają do października. W tym czasie kierowcy będą mieli do dyspozycji tylko wiadukt południowy. Nadal możliwy będzie przejazd dołem, przez skrzyżowanie ze Żwirki i Wigury.

roody

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości