Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Marymoncka gotowa po dwóch latach prac

Warszawa

Marymoncka

Na Marymonckiej przywrócono normalną organizację ruchu. Po dwóch latach utrudnień związanych z budową kolektora ściekowego, w poniedziałek wieczorem otwarto obie jezdnie od Podleśnej do Żeromskiego.

Remont jednej z głównych bielańskich ulic ciągnął się od marca 2014 roku. Przez ponad dwa lata mieszkańcy musieli zmagać się z utrudnieniami.

W tym czasie, poza budową kolektora, wymieniono nawierzchnię jezdni, zbudowano nowe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną u zbiegu Marymonckiej z Zabłocińską i Sacharowa. Przedłużono też fragment al. Słowiańskiej.

Na miejscu trwają jeszcze prace przy odtwarzaniu zieleni. Wykańczane są chodniki i ścieżki rowerowe. Całość ma być gotowa do końca czerwca.

Kolektor gotowy

Nowy kolektor ma odciążyć stary, wyeksploatowany, biegnący równolegle, który łączy sieć kanalizacyjną centralnych i północnych części dzielnic warszawy z oczyszczalnią „Czajka”.

Pojawiły się plotki, że to jego budowa wpłynęła na długość prac remontowych na Marymonckiej. Dementuje je Roman Bugaj, rzecznik MPWiK, który twierdzi, że ścieki popłynęły nowym kolektorem w terminie - przed końcem 2015 r.

Szybciej o 2 minuty

Wiadomość o otworzeniu Marymonckiej zbiegła się z informacją o przyśpieszeniu tramwajów w tej okolicy. Od teraz przejazd tramwajem na odcinku od mostu Północnego do węzła Marymont skróci się o 2 minuty.

Marymoncka
Marymoncka
Marymoncka
Marymoncka
Marymoncka
Marymoncka
Marymoncka
Marymoncka
Marymoncka
Marymoncka
Marymoncka
Marymoncka

md/r