Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Ulice

Marszałkowska węższa tylko w jedną stronę

Ulice

fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl
fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl

Pogoda pokrzyżowała plany drogowcom. We wtorek godz. 18.00 planowali zwęzić ul. Marszałkowską na wysokości ul. Świętokrzyskiej w obu kierunkach. Udało się, ale tylko w jedną stronę.

- Ze względów atmosferycznych dziś zwęziliśmy Marszałkowską tylko w stronę Al. Jerozolimskich – wyjaśnia Mateusz Witczyński, rzecznik konsorcjum AGP, budującego centralny odcinek II linii podziemnej kolejki.

Kierowcy mają do dyspozycji dwa pasy ruchu (środkowy i lewy). Na razie nie wiadomo, kiedy wyłączony z ruchu będzie także jeden pas (prawy) wschodniej jezdni ulicy pomiędzy ul. Sienkiewicza a ul. Świętokrzyską. - To zależy od pogody - dodaje Witczyński.

Przy Królewskiej nadal zwężenie

Nadal zawężona będzie również zachodnia jezdnia na niewielkim fragmencie za skrzyżowaniem z ul. Królewską, na wysokości ul. Próżnej (to zwężenie zniknie w lutym). W tym miejscu znajduje się komora kanalizacyjna, która musi zostać przebudowana.

Na tej samej wysokości zawężona zostanie dodatkowo jezdnia wschodnia (w stronę pl. Bankowego). Tutaj kierowcom pozostaną dwa pasy ruchu. Utrzymana będzie możliwość wjazdu i wyjazdu z ul. Rysiej. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca kwietnia. Spowodowana jest przebudową podziemnej infrastruktury w ramach budowy stacji Świętokrzyska - centralnego odcinka II linii metra.

Największe utrudnienia od maja

Największe utrudnienia będą jednak od maja do czerwca. Wtedy z Marszałkowskiej - na odcinku od Królewskiej do Al. Jerozolimskich - znikną samochody, autobusy i tramwaje. Pod skrzyżowaniem z ulicą Świętokrzyską zacznie się budowa fragmentu stacji przesiadkowej, a na placu Defilad powstanie strefa kibiców na Mistrzostwa Europy. Ta ostatnia zniknie po zakończeniu turnieju, czyli na początku lipca.

Marszałkowska zostanie ponownie otwarta dopiero w połowie września, gdy metro zakończy swoje prace. Do tego czasu Tramwaje Warszawskie wyremontują też torowisko.

par//ec

Pozostałe wiadomości